Tady jsem ve školce…10.-14.9.2018 B

14. 9. 2018 | Kronika - Bohnice

Celý tento týden byl ve znamení poznávání školky, pravidel ve školce a také jsme se snažili, abychom se cítili ve školce jako doma. Zpívali jsme píseň Tři čuníci jdou a naučili se básničku o naší třídě Delfínků. Zkoušeli jsme poznat kamaráda jen pomocí hmatu – se zavázanýma očima byla to velká legrace. Výrobkem týdne byla naše krásná školka na kterou jsme použili temperové barvy a nalepili na ni sami sebe – jak se vidíme v zrcátku. Byla vážně zábava zjistit, že mám stejnou barvu očí jako kamarád. Na IT jsme přiřazovali stejné předměty, které patří do školy a označovali, které do školky nepatří. Na procházce po lese jsme stále častěji potkávali veverku, která se stává naší kamarádkou. Příští týden nás čeká velice zajímavé téma a to lidské tělo.

Angličtina: učíme se pojmenovat věci ve školce a při procházkách v okolí. Opakujeme si barvy a části těla při výtvarné činnosti. Učíme se odpovědět na otázku „What is it?“ a „What color is it?“. Zpíváme novou píseň „I will stand up.“ Zahráli jsme si hru na procvičení paměti. Procvičujeme fráze „I want to…“, „I would like to…..“, „Can I have…?“, „Where is the…?“, „What is missing?“.