Tady jsem ve školce…10.-14.9.2018 Ú

14. 9. 2018 | Kronika - Jirny

Sovičky
Tento týden jsme se věnovali tomu, jak se ve školce k sobě chováme, abychom se tu všichni cítili co nejlépe. Také jsme si vysvětlili rozdíl mezi tím, co je slušnost a poslušnost. Pohráli jsme si s antonymy a homonymy a na závěr týdne jsme si namalovali školku dle své fantazie.
Logopedická prevence: hlásky I, O
Grafomotorika: volné čárání
Angličtina: podpora spontánní konverzace. Práce s IT „Gogo and his English adventure“. Předložky místa. Vazba I can / can´t, I like.
Lištičky
Další týden nám utekl jako voda a my jsme si ho moc užili. Bavili jsme se o tom, co se nám ve školce líbí, na koho, popřípadě na co se ve školce těšíme. Ukazovali jsme si, co všechno ve školce máme. Také jsme si říkali, jak se každý z nás do školky ráno dopravuje. Cvičili jsme a protahovali celé tělo a tančili na hudbu.
Angličtina: ve školce máme pravidla (rules), která je potřeba mít na paměti. Ať už jsme ve třídě, v koupelně nebo v šatně. Také jsme si pojmenovávali základní rozdělení hraček (kitchen, car, balls…). Nechyběly oblíbené anglické písničky a říkanky.

Hudební a taneční kroužek: s Lištičkami jsme se naučili taneček “Zajíček v jamce” a zopakovali oblíbenou “Makarenu” a taneček “Krokodýl”. Seznámili jsme se s hudebními nástroji jako je xylofon a triangl. Děti očaroval líbivý zvuk těchto nástrojů. Zazpívali jsme si známé lidové písně a naučili se skladbu “Sluníčko” za doprovodu klavíru. Sovičky si vyzkoušely herecké etudy – hra na pocity. Po té se při hře -zrcadlo- naučili vnímat pohyb sebe a svého kamaráda. Také jsme oprášili taneční kreace – Mazurka. Dechové, artikulační a rozezpívací cvičení nemůže chybět před zpíváním. S dětmi jsme se naučili píseň “Kolik je na světě věcí” a zopakovali lidové písně.
Výtvarný kroužek: tento týden jsme si povídali o naší školce. Lištičky namalovaly co se nám ve školce líbí a Sovičky vyrobili nádhernou budovu naši školky.
Sportovní kroužek: tento týden jsme si protáhli tělíčka jógou. Trénovali jsme rovnováhu na mostě přes lávovou řeku a skoky snožmo přes kameny.