Tady jsme ve školce… 11.-15.9.2017 B

15. 9. 2017 | Kronika - Bohnice

Delfínci
Tento týden byl plný bádání a zjišťování, kde vlastně naše školka leží. Naučili jsme se překrásnou básničku, která vyprávěla o nás – delfíncích a také o Tomášovi, Sabče a Léně, která nám ve školce vaří. Za pomoci zrcátek jsme namalovali sami sebe a také se poté vystřihli, byla to vážně legrace. Uspořádal se také závod motorek z nedalekého kopce a to byla jízda. Nesmíme zapomenout také na plavání, kde jsme se hlavně seznamovali s vodou a prostředím.

Angličtina

Děti se naučily novou anglickou písničku „Make a circle“. Po následném opakování jsme přidali i jednoduchý pohyb. Anglická verze meditační jógy a relaxace při hře na klavír. V průběhu ranních her kresba soustředěná na pohádkové postavičky.

Žabičky
„Naše školka školička, pěkná je jak písnička. Jsme tu všichni kamarádi a proto se máme rádi!“ – v duchu této říkanky se nesl celý uplynulý týden. Seznamovali jsme se se školkou formou her, opakovali jsme si pravidla, která musíme dodržovat. S dětmi jsme si nalepili na židle značky, aby každý svou židličku poznal. Děti zaujalo, když v látkovém pytlíku podle hmatu poznávaly různé předměty. Naučili jsme se písničku „Stojí, stojí bedla“, a doprovodili jsme se Orffovými nástroji. Tento výběr písničky nám přišel vhod, protože některé děti šly se svými rodiči tento týden opravdu na houby! Namalovali jsme si naši školku. Potřebovali jsme k tomu: voskovky, prstové barvy, tiskátka z brambor (pověděli jsme si, jak se sází brambory, kdy se sklízí a jaké pochoutky si z nich můžeme připravit). Naše školka se nám povedla – je krásně barevná! Na procházkách v lese nás zaujaly turistické značky, o kterých jsme si pověděli nejdůležitější informace. A zjistili jsme, že jsme celou dobu chodili „po zelené“! Spolu s kamarády Delfínky jsme uspořádali závody na motorkách – vyhráli jsme všichni!