Těšíme se na Ježíška… 18.-22.12.2017 Ú

22. 12. 2017 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme se společně těšili na Ježíška a užívali jsme si předvánoční čas. Na IT tabuli jsme luštili různé kvízy a hádanky, skládali vánoční puzzle, objevovali jsme zvířata v zimní krajině a leccos zajímavého jsme se o nich dozvěděli. Zkrátka jsme si to těšení na Ježíška dohromady krásně užili. Všem přejeme krásné, klidné a radostné Vánoce. Mnoho štěstí a zdraví do Nového roku.
Logopedie: hláska „N“
Grafomotorika: horizont
Angličtina: poslední týden v tomto roce jsme si s dětmi povídali, jak jinak než o Vánocích. Posílali jsme si dáreček v kruhu, kde každý sdílel, jaké má přání pomocí věty „I would like to get for Christmas……“. Poté si každý i své přání nakreslil. Dále jsme načali téma „parts of the day“ (morning, afternoon, evening, night). Pomocí obrázků a znakových nácviků jsme procvičovali částí dne a daného významu. Rozdali jsme poslední dárečky a výrobky pro rodiče a zahráli jsme si interaktivní hru na IT tabuli.
Anglický klub: na anglickém kroužku jsme procvičovali „parts of the day“ i s použitím návazných otázek (when do you get up, when do you eat dinner, etc.), kde jsme zjišťovali, jak děti rozumí novým slovíčkům. Vypracovali jsme si pracovní listy na vytleskávání anglických slabik „syllables“, kde děti zjišťovali rozdíl mezi českým a anglickým jazykem.
Angličtina: poslední týden jsme si povídali o Vánocích a o tom jak moc se těšíme na Ježíška. Prostřednictvím pěkného programu na IT tabuli jsme ozdobili stromeček a také nakrmili zvířátka a zjistili tak, že každému chutná něco jiného. Celý týden nás doprovázely oblíbené písničky a tanečky, které máme tolik rádi! We wish you Merry Christmas! 🙂
Hudební a taneční kroužek: tento týden naše kroužky ovládly vánoční koledy a vánoční tanečky. Děti na Štědrý den můžou zanotovat jednu z písní, kterou jsme se naučili.

Kroužek zpěvu: s dětmi jsme se vyzbrojili na českou vánoční pohádku písní “ Vzhůru bratři milý”.

Výtvarný kroužek: tento týden jsme si vyráběli náramky z korálků, procvičili si tak jemnou motoriku, dále jsme měli volnou kresbu na téma Vánoce.

Sportovní kroužek: tento týden jsme si udělali opičí dráhu a hráli různé hry.