Těšíme se na Ježíška !!! 19.-23.12.2016 Ú

23. 12. 2016 | Kronika - Jirny

Sovičky:

Tento týden se nesl v duchu radostného očekávání Ježíška. Společně jsme se dívali na animovaný příběh narození Ježíška a celé vánoční tradice. K tomu jsme se zaposlouchali do České mše Vánoční od J. J. Ryby.Zpívali jsme naše známé koledy, zasnili jsme se nad ilustracemi Josefa Lady….

Děti poté vyprávěly, co si přejí najít pod rozsvíceným stromečkem. Celý týden byl skutečně slavnostní a nádherný.Přejeme všem krásné a požehnané Vánoce. V Novém roce jen to dobré, mnoho zdraví a štěstí.

Vaše Bára a Verča, Kačenka a celý kolektiv MŠ 🙂

Logopedická prevence:

Hláska „T“

Grafomotorika:

Horizont

Anglický klub:

Na anglickém kroužku jsme s dětmi vyráběli přáníčka k Vánocům pro rodiče “ Christmas cards“ a k tomu jsme si zazpívali písničku “ Wish you a very merry Christmas“ a další typicky anglické koledy.

Na IT tabuli jsme si zopakovali základní anglické věty se Stevem.

Těšíme se na Ježíška – všichni moc, moc:).  A aby nám to čekání rychleji uběhlo, vyzkoušeli jsme některé vánoční zvyky. Ve třídě jsme si pouštěli ořechové lodičky a  rozkrajovali jablíčka s básničkou. Jablíčko s hvězdičkou se pak děti pokusily i namalovat nebo obtisknout. Pro děti jsem přinesla vánoční ošatku s koledou (větvičky, svíčky, františky, perníčky…). Děti si předměty postupně po jednom vybíraly a vnímaly je různými smysly. Perníčky byly moc dobré :).

Čekání na Ježíška nám také zkrátila hra „Kam se schoval zvoneček“ a hry s novými hračkami, které do školky nadělil Ježíšek.

Přeji všem rodičům příjemné strávení vánočních svátků a dětem rozzářené oči u vánočních stromečků :).