Těšíme se na Ježíška!!! 23.12.2022 B

1. 1. 2023 | Kronika - Bohnice

Těšení na ježíška bylo parádní. Byli jsme se podívat na kapry a plavalo jich v kádi snad milion. Pověděli jsme si na co se používá šupinky a pár šupinek také nesbírali.  Naučili jsme se krásné novoroční přání a užili si překrásný štedropolední oběd, který nám moc chutnal. Byli jsme se podívat i na nedaleké kluziště, kde se bruslí o sto šest. Celá Sofia School Vám přeje krásné prožití vánočních svátků a šťastný nový rok.

Delfínci/Dolphins

Our last week before Christmas was mostly full of games, dancing and revising songs we had already known. At the beginning of the week we made beautiful snowflakes to take home. We also practiced the Christmas vocabulary ( a tree, a gift, an angel, a candle etc.) and played the Run and catch word game. Later on we revised the songs, we watched a very famous English video called The Snowman : https://youtu.be/5A3THighARU

At the end of the week we also read a book : The Stickman by Julia Donaldson. Merry Christmas and a Happy New Year to you all!!!

Preschool preparation  The whole week we spent a lot of time revising what we had learnt. That means counting from 1-20, a visual recognition of numbers 1-10, patterns etc. We also played a few memory games with various Christmas objects and focused on a proper holding of a pencil.  At the end of the week we played a few table board games as well.

Rytmika, tanečky,dramaťák: objevovali jsme vánoční zvyky a nejvíce nás bavilo házení střevícem.

Tvoření: strom ve školce ozdobili sněhové vločky.

Sportovní klub: naše oblíbené běhání jsme si nadělili pod stromeček.

Muzicírování: zpívali jsme písničky o zimě. Už jich známe požehnaně 🙂.

Poslední dny před Ježíškem jsme trávili povídáním o Vánocích, vánočních zvycích a o tom, jak to bude u nás na Štědrý den vypadat. Co třeba večeříme a co si přejeme pod stromeček. Zpívali jsme písničky o zimě a o sněhu. Velmi se nám líbila ta o sněhové vločce:

„Vločko, vločko sněhová,

máš očička duhová.

Zatřpytíš se na sluníčku,

ale za malou chviličku

bude z tebe kapička.

Zrovna takhle maličká.“

Procvičili jsme si svoje očička při hledání rozdílů a Kimově hře a prozkoumali několik našich vánočních tradic.

Písničky u nás zněly celý týden, tančili jsme na ně a hráli oblíbenou hru STOP. Při písni „Silent night“ jsme relaxovali a mysleli na Vánoce. Také jsme se byli podívat na kapry a ti se nám moc líbili. Na konci týdne jsme se zastavili na kluzišti a prohlédli si velké sportovce na bruslích.

Rozloučili jsme se s kamarády s přáním klidně prožitých vánočních svátků a šťastným vstupem do nového roku 2023.

Šťastné a veselé Vám všem!

Dramatizace, tanečky, rytmika: Zahráli jsme si na čerty a anděly a pověděli si, kdo to vlastně byl ten Ježíšek.

Tvoření: Vyráběli jsme Betlémské světlo a ukázali si Betlém.

Sportovní klub: Zahráli jsme si na sněhovou bouři a pořádně se proběhli.

Muzicírování: Zpíváme vánoční koledy a zkoušíme se doprovázet na rytmické nástroje.