Vánoce a jejich tradice u nás … 12.-16.12.2022 J

19. 12. 2022 | Kronika - Jirny

Sovičky

Už se to blíží! Z našeho adventního kalendáře mizí kartičky s úkoly jadna za druhou a plnění úkolů nás stále moc baví. Vyprávíme si o tradicích, dopisech Ježíškovi, vánoční večeři a jiných dobrotách, stromečku a jeho zdobení, pohádkách, výletech a společném trávení času s těmi, které máme rádi.

Dozvěděli jsme se, kdo se narodil v Betlému, jak takový betlém může vypadat, kdo všechno může být jeho součástí. Ukázali jsme si moc krásné obrázky vystřihovaných, vyřezávaných, vymodelovaných či živých betlémů. Ale nejvíc nás zaujala videa z těch mechanických. A samozřejmě nechybí ani ten náš vytvořený, který zdobí šatnu.

Tvoření:

V tomto týdnu jsme malovali obrázky s námětem zimní krajiny. Využili jsme i techniku malování prsty, což nás velmi bavilo. V průběhu vytváření jsme si povídali o tradicích, které doprovázejí adventní čas.

Muzicírování :

Hodinu jsme začali hlasovou rozcvičkou. Následně jsme si zazpívali několik koled na přání dětí za doprovodu živé hudby. Ke konci hodiny jsme si zatancovali a podpořili tak správný rozvoj hrubé motoriky.

Rytmika, tanečky, dramaťák:

Na začátku hodiny jsme si nejprve protáhli tělíčko krátkou rozcvičkou. Zatancovali jsme si nový taneček. Na přání dětí jsme si opět všichni zahráli taneční hru “ Čertík”. Hra si nás získala všechny, moc jsme se u ní nasmáli a podpořili zdravou soutěživost v kolektivu.

Sportovní klub:

Klub jsme odstartovali rozcvičkou pro zahřátí a protažení těla. Zahráli jsme si několik pohybových her. Ke konci hodiny jsme se věnovali józe pro děti s tématem zvířátek.

Lištičky

V tomto týdnu jsme stěny naší třídy rozezněli koledami a provoněli výrobou a pečením cukroví. Dokončovali jsme rozdělané práce z minulého týdne a užili jsme si další úkoly z našeho adventního kalendáře. Zkoušeli jsme si složit „rozbité“ ozdobičky z jejich namalovaných půlek rozmístěných na různých místech ve třídě. Také jsme si hodně povídali o tom, jak u nás v Čechách trávíme Vánoční svátky a co všechno o Vánocích doma děláme. Dokázali jsme si složit různé vánoční dárečky podle jejich barev a velikosti. Nejvíc ze všeho jsme si, ale užili výrobu našeho školkového Betlému. Nechyběly ani pravidelné venkovní pravé zimní koulovačky a honičky. Vždyť, kdy se nám zase povede, aby nám tak krásně nasněžilo!:)

Lištičky

Rytmika, tanečky, dramaťák: tanec s vánočními koledami, rytmická cvičení, povídání o vánočních tradicích

Sportovní klub: cvičení s interaktivní tabulí dle volby dětí

Tvoření: tvoření ze schnoucí keramiky

Muzicírování: vánoční koledy: Pásli ovce valaši, Rolničky

Angličtina

This week we continued with the Christmas coming theme. We concentrate on Christmas traditions in our country, therefore we also baked our own „cukroví“.

Kids like to play bingo with Christmas vocabulary.

We created Bethlehem, which you can see in the dressing room 🙂

We continued with our advent calendar and fulfilled the tasks daily. The kids love it 🙂