Vánoce a jejich tradice u nás…13.-17.12.2021 J

19. 12. 2021 | Kronika - Jirny

Sovičky a Lištičky

This week in English, we talked about Christmas traditions in the Czech Republic. We watched a video from Kaja which shows the kids and explains what is the story behind the star in the apple and candles in a walnut. We also had a lot of fun trying out the new equipment in the gym. As a special even on Friday, the Owls got to visit and spend time with the 1st graders downstairs to experience how it would be after they graduate to the Primary School.  If you will not join us next week, we wish you Happy Holidays and see you in the new year!! Video from Kaja https://www.youtube.com/watch?v=dWJihCJ7Hdo

Vánoce přicházejí a s nimi koledy, pohádky a vyprávění o tradicích, které se udržují v domácnostech. Prohlédli jsme si různé Betlémy – loutkové, vyřezávané. Nejvíc nás ale zaujaly mechanické, například ten Třebechovický. Hodně času jsme strávili vyráběním výzdoby a kulis na natáčení videa pro rodiče, ve kterém děti ukáží alespoň část z toho, co se naučily.
A teď už se jen těšíme na Ježíška.

Rok nám utekl jako voda a už jsou tu opět Vánoce! Tento týden jsme si povídali o tradičních vánočních zvycích ve světě. Už víme, že dárky nenosí jen Ježíšek, ale třeba Santa Claus, děda Mráz, Otec Vánoc a nebo Čarodějnice.
Rytmika, tanečky, dramaťák: Naučili jsme se básničku o Vánocích a zatančili si s vločkami.
Tvoření:  Vyrobili jsme si punčochy nad krb.
Sportovní klub: Vytvořili jsme sněhuláckou dráhu s mnoha překážkami!
Muzicírování: Zpívali se koledy a bylo nám krásně.