Vánoce a jejich tradice ve světě…5.-9.12.2022 B

9. 12. 2022 | Kronika - Bohnice

Delfínci

Tento týdne začal tradiční návštěvou Mikuláše, čerta a anděla. Světe div se, nikoho si čert neodnesl. Naše školka má totiž jen hodné děti. Dokonce i balíčky se sladkým překvapením andílek rozdal. Byla to povedená návštěva. Ve zbytku týdne jsme se hlavně chystali na pondělní vánoční party. Zpívali jsme, vyráběli, nacvičovali a samozřejmě jsem si u toho i pověděli jak vánoce slaví v jiných zemích. Vyrobili jsme si krásné vánoční stromečky a ozdobili školku. Každý den také poctivě otevíráme náš školkový adventní kalendář, kde nás vždy čeká velké překvapení! Hezký víkend a těšíme se na PONDĚLÍ!!!!

Delfínci/Dolphins 

We started our first Christmas week by discussing the Christmas traditions in the Czech Republic as well as in England. We seriously talked about who brings the gifts and how they are delivered to us every year : „How can a baby ( baby Jesus) carry the heavy gifts??“ or „How does Santa get in when somebody doesn’t have a chimney?“ We also played a new game with the Christmas vocabulary ( Christmas tree, Christmas tree, will your glass ball fall on me + Run and catch ).

At the end of the week we watched a video Flunkeblunt Christmas and practiced the vocabulary : https://youtu.be/_VaTyw5N4Mk

May the rest of our work ( art, songs) be a big surprise for you next week at the party! 

Preschool preparation

We went on practicing the analogies and we did a worksheet to see whether we had understood the analogies earlier. Later on we revised the months of the year and the seasons with an emphasis on winter. At the end of the week we played a memory game with a few Christmas objects. We also practiced colouring neatly without crossing the lines and holding a pencil properly.

Rytmika, tanečky, dramaťák: divadelní zkoušky vrcholí! 

Tvoření: vyrábíme kulisy…

Sportovní klub: cizelujeme taneční detaily 🙂.

Muzicírování: všude zní vánoční písně a koledy.

Žabičky

V pondělí 5.12. k nám přišla mikulášská návštěva. Mikuláš četl všem dětem z knihy hříchů; co se komu nepovedlo, co by měl napravit a také v čem je kdo dobrý, co se mu daří. Všichni jsme Mikulášovi, čertovi a andělům zazpívali písničku a dostali jsme nadílku – mňam a děkujeme! Povídali jsme si o Vánocích. Podívejte se spolu s námi na Mapu Vánoc v Evropě, dozvíte se spoustu zajímavých věcí:https://decko.ceskatelevize.cz/hry/mapa-vanoc-js2
Nakreslili jsme čerta s legračními vidlemi a vánoční stromečky s stříbrnými hvězdami a spoustou malinkých hvězdiček.Zpívali jsme vánoční písničky a pověděli si básničku o stromečku:“Stromečku, vstávej, ovoce dávej.Umyj se, ustroj se, je Štědrý den.“Ve vánočních tradicích budeme pokračovat v příštím týdnu a moc se těšíme na 12.12. na vánoční slavnost! Přejeme Vám hezkou stříbrnou neděli.

Angličtina
FroggiesEven though we focused on rehearsing for the Christmas show a lot, we managed to say Hello to the little baby Jesus and sing a song for him ( Twinkle twinkle Christmas star,  how I wonder where you are ). However, we decided to give Santa a chance too and we danced a bit listening to the very traditional song You better watch out :  https://youtu.be/rHKn6N-1_EYWe also met Rudolph the red nosed reindeer : https://youtu.be/44bL90HP0Ys.At the end of the week we found out who Flunkeblunt is and what it knows about Christmas: https://youtu.be/_VaTyw5N4Mk