Vánoce a jejich tradice ve světě 6.12.-10.12.2021 J

11. 12. 2021 | Kronika - Jirny

Angličtina

This week in English, we talked about how we celebrate American Christmas. I shared with the children my family traditions, what we eat, why we love Christmas stockings and what candy canes used for. We had a fun time playing Christmas memory game on the interactive board and we even made our very own American and gingerbread man cookies. This week, we also had our first snow play and made a snowman outside! Song of the week “Animal Tabata Workout For Kids with Mr Oopy” https://www.youtube.com/watch?v=EQ8p8SOJBlY

 Rytmika, tanečky, dramaťák: přípravy na Vánoční besídku v plném proudu

Sportovní klub: postavili jsme si překážkovou opičí dráhu, kterou jsme si užili

Tvoření: vytvořili jsme si rukavice, aby nám nebyla zima a k tomu pořádnou „botu“ pro Ježíška

Muzicírování: koledy jdou  dětem krásně a hlavně ty anglické

Lištičky
Pomaličku se nám blíží nejkrásnější sváteční čas, Vánoce. Povídali jsme si o tradicích, a to hlavně v USA a Velké Británii. Celý týden nám zpříjemňovaly atmosféru vánoční písně z různých koutů světa. Vyráběli jsme malé překvapení pro rodiče, zdobili si třídu a trénovali na vánoční besídku, byť bude jen na videu. Společně si tvoříme kulisy. A došlo dokonce i na sníh, ten opravdový na zahradě naší školky!!! I to malinko nám i paním učitelkám udělalo velikou radost.
A hurá na příští týden, vánoční tradice u nás. Zase krůček blíž k nadílce od Ježíška

Angličtina

This week in English we decorated our school and we learned simple vocabulary words: Christmas, Christmas tree, decoration, lights, Santa, Father Christmas. We also had a lot of fun baking and decorating Christmas cookies and gingerbread. And crafting ornaments: pompom Christmas trees. Also Foxies are training the fun song ‘’ Hello Santa’’

https://www.youtube.com/watch?v=qDL2HBPy9uQ

Rytmika, tanečky, dramaťák: nacvičovali sme se s dětmi na Vánoční besídku

Sportovní klub: dětská jóga a rozcvička

Tvoření: vyráběli jsme ze samoschnoucí hmoty pro rodiče

Muzicírování: Vánoční koledy v plném proudu