Vánoce a jejich tradice ve světě 7.12.-11.12.2020 J

12. 12. 2020 | Kronika - Jirny

Lištičky
Vánoce přicházejí a s nimi i krásný poklidný čas vyprávění. O přípravách na Vánoce, pečení cukroví, těšení se na dárky, na atmosféru, kdy se rodina sejde u stromečku. Neodmyslitelně k nim patří i pohádky a příběhy. Navíc jsme si povídali o tom, jestli se Vánoce tráví po celém světě stejným způsobem, se stejnými zvyky a tradicemi a jestli dárky nosí i někdo jiný.
Vyráběli jsme dárečky pro rodiče, zpívali si koledy a pomáhali s výzdobou třídy.

Angličtina

Máme tu nejhezčí a nejsvátečnější období Vánoce: ‘’Christmas’’,ukázali jsme si ‘’Christmas around the world’’, umíme slovíčka: Santa Claus, reindeer, Christmas tree, Christmas decorations, bobbles, Christmas lights, presents. Také jsme se naučili písničku: ‘’I’m a Little Snowman’’.

Výtvarný kroužek
Vánoční atomosféra už nás zcela okouzlila a my se s dětmi pustili do výroby dárečků pro vás rodiče. Ale to už je překvapení!
Kroužek dramatiky a rytmiky
Sovičky i lištičky procestovaly s IT tabulí snad celý svět a podívaly se, jak se slaví Vánoce v cizině.
Společně pilujeme překvapení na besídku, zdobíme si třídu i školku a vyrábíme dárečky.
Kroužek muzicírování
Poslechli jsme si s dětmi různé Vánoční písničky z celého světa a naučili se písničku „Rolničky“ nejenom v češtině ale i v angličtině.
Dále se chystáme na besídku a opakujeme si naše oblíbené koledy a básničky.
Sportovní kroužek
Tento týden jsme se objevili se Sovičkami a Lištičkami na Severním pólu, kde jsme museli překonat mrazivou dráhu a pomoct odnést všechny dárečky pod stromeček. Také jsme se protáhli při cvičení jógy a procvičili jsme se v prostorových hrách.