Vánoce a jejich tradice ve světě… 4.-8.12.2017 B

8. 12. 2017 | Kronika - Bohnice

Delfínci
V tomto týdnu jsme toho stihli opravdu hodně. Povídali jsme si o vánočních tradicích ve světě a zjistili, že ne v každém státě nosí dárky Ježíšek. Někde Děda Mráz a jinde třeba Santa Claus. V úterý ve školce nechyběla tradiční návštěva a to parta v čele s Mikulášem. Čert si nikoho neodnesl, protože žádné hříšné děti do naší školky nechodí. A každý z nás dostal od Anděla i nějaký ten balíček. Protože se již nezadržitelně blíží Vánoční setkání s rodiči s tématem JARMARK, přípravy jsou v plném proudu. Zdobil se stromeček, peklo cukroví, zpívali koledy, zdobila školka a mnoho dalších potřebných věcí, aby bylo setkání, co nejpovedenější. Nezapomněli jsme ani na dopis Ježíškovi, který jsme dali do obálky a při procházce nechali za oknem. A světe div se, když jsme se vraceli zpátky, dopis byl fuč – asi Ježíšek. V dalším týdnu se podíváme na tradice, které dodržujeme u nás v České republice a hlavně nás čeká, již několikrát zmíněný JARMARK.

Žabičky
Minule jsme říkali, že to „vypukne“ – a ono to opravdu vypuklo! V úterý k nám do školky přišla vzácná návštěva: Mikuláš, Anděl a Čertice! Všechny děti se těšily, byly statečné a některé dokonce podaly čertici ruku! Návštěvě jsme zazpívali písničku, dostali jsme dobroty a rozloučili jsme se s ní se slibem, že do příštího roku všechny naše malé hříchy napravíme! Na IT tabuli jsme se podívali na mapu a zjistili, kdo v jaké zemi naděluje na Vánoce – dozvěděli jsme se tedy o Otcích Vánoc a Vánočních skřítcích. Naučili jsme se legrační písničku „Zimní závody“, ve které se zpívá o koze, která sice závodila elegantně, ale stejně zakopla a skončila na zemi! Vyráběli jsme dekorace do oken, které už můžete vidět vystavené a hlavně jsme si ozdobili vánoční stromeček! Je stříbrno-červený a krásně svítí! Už máme díky němu opravdovou vánoční náladu. A na konci týdne jsme se proměnili v cukráře a upekli šlehačkové cukroví. Školka nám voněla vanilkou a cukrovím pečeným s radostí a láskou.
Rytmika, tanečky, dramaťák: zahráli jsme si básničku o jarmarku a byla u toho legrace.
Tvoření: vytvářeli jsme dekorativní závěs na dveře a další vánoční překvapení.
Sportovní klub: veškeré naše sportovní výkony se soustředili na vyšperkování tanečních detailů.
Těšíme se, že nás brzy uvidíte!
Muzicírování: zpěv a živá muzika vás také čeká…
Věda je zábava: hoří vánoční svíčka pod vodou? Uvidíme!