Vánoce a jejich tradice ve světě… 4.-8.12.2017 Ú

8. 12. 2017 | Kronika - Jirny

Sovičky
Tento týden jsme si povídali o tradičních vánočních zvycích, které mají v jiných zemích. A to nejen u našich nejbližších sousedů, ale třeba i v pralese atd. Také jsme společně tvořili překvapení a dárečky pro rodiče, chystali a pilovali besídku, zdobili jsme školku a třídu.
Logopedie: hláska „T“
Grafomotorika: vertikála

Angličtina: tento týden byl nabitý. Povídali jsme si s dětmi, jak se slaví Vánoce v Anglii a v USA. Pustili jsme si na IT tabuli povídání o anglických vánocích a převážně jsem se věnovali přípravám na besídku. Pekli jsme vánoční perníčky, vyráběli jsme ozdoby na stromeček a trénovali besídku.
Procvičovali jsme slovíčka se znaky Vánoc a názvy hraček.
Anglický klub: na anglickém kroužku jsme procvičovali měsíce v roce, dny do Vánoc díky adventnímu kalendáři a přání pro Ježíška pomocí celé věty. Nácvik besídky, vystřihování vloček.

Lištičky

Vánoce se blíží a moc se těšíme na vše hezké co nás čeká! Z papírových talířů jsme si vyrobili krásné vánoční stromečky, kterými jsme si s chutí vyzdobili naši třídu. Tento týden jsme se dozvěděli, že dárky nenosí jen Ježíšek, ale také třeba děda Mráz nebo Santa Claus. A kdy si děti rozbalují dárky? V některých zemích si musí počkat do 25. ráno. 🙂 Nechybělo opakování písniček a básniček na besídku, moc se těšíme!

Angličtina: Kdo nemá rád Vánoce? Ty naše známe dobře, ale jak je slaví děti v jiných zemích? O tom jsme si povídali celý týden, nová slovíčka jsme se učili prostřednictvím prezentace obrázků. Nechyběly vánoční písničky a tanečky, které nám dělají ve školce krásnou vánoční atmosféru.

Hudební a taneční kroužek: tento týden se věnoval přípravám na besídku , která proběhne 14.12.2017 v naší školce. Děti si připravily pestrý program a všichni jsou srdečně zváni.

Kroužek zpěvu: dechová cvičení a uvolňovací cvičení otevřelo naší hodinu. S dětmi jsme si ukázali, jaké všechny rytmy proplouvají muzikou. Waltz, polka, salsa, tango atd. – děti si na tyto rytmy vyzkoušely improvizaci. Také jsme dokončili písničku „Můj milý Ježíšku“.

Výtvarný kroužek: tento týden jsme vyráběli sněhuláky, pomocí holicí pěny. Stříhali, lepili, pracovali se štětcem. Procvičovali jsme si tak jemnou motoriku.

Sportovní kroužek: trénování taneční sestavy na Vánoční besídku, protažení a tématické hry.