Vánoční setkání s rodiči a Ježíškem !!! 14.-18.12.2015 Ú

18. 12. 2015 | Kronika - Jirny

Předvánoční týden byl pro nás plný lásky, překvapení her a dárků-

V pondělí jsme si zahráli na vánoční klauny. Na balanční dráze jsme jako klauni s míčky v rukou a hrnečkem na hlavě překonávali cestu v horách. Pak jsme již naposledy zkoušeli příchod na besídku. Dokončili jsme vánoční skřítkovské čepice.  Všeho zkoušení bylo již dost, a tak si děti hrály ve skupinkách, učitel si hrál s nimi a podporoval týmového ducha. Poslouchali jsme vánoční koledy v anglickém i českém jazyce. Děti zpívaly a hrály si. Idylická atmosféra.

V úterý jsme si dopoledne povídali o vánočních tajemstvích a dárcích. Děti téměř z celého světa se těší na Ježíška, dědu Mráze, Santa Clause. Pak jsme odpočívali, abychom nabrali síly na večer.

Za velkého potlesku rodičů, rozbalování dárků dětmi, ochutnáváním mnoha chutných vánočních pokrmů jsme si užili opravdu výjimečný večer. Rodiče si povídali s učiteli a děti darovaly mnoho krásných dárků svým kamarádům a učitelům.

Středa pro nás byla dnem odpočinkovým, museli jsme si přece pohrát se všemi novými hračkami, které nám do školy přinesl Ježíšek.

Další den si děti v kolektivní hře hrály s různými vzdělávacími a didaktickými dárky. Děti ve skupinách se střídaly na stanovištích a plnily náročné logické úlohy. Puzzle, domino, protiklady.

Pak jsme skákali za doprovodu hudby na velkých míčích a nakonec jezdili na tatrovkách.

Poslední den pro nás byl výjimečný tím, že s námi byla třída menších lištiček. Za pomoci velkých dětí si malé děti užívaly a společně hráli a zpívaly, tancovaly a dováděly.

Tento týden byl věnován snad tomu nejhezčímu tématu vůbec. Ano, jsou to právě Vánoce, nejkrásnější svátky v roce. Je to období, kdy se celé rodiny sejdou a věnují se jeden druhému a nasávají vánoční atmosféru plnými doušky.

Na samém začátku týdne jsme nacvičovali písničky na besídku, která se konala již v úterý. Tento den byl dlouhý a pro děti velmi náročný, ale i tak to zvládly. A tímto všem rodičům moc děkujeme za jejich podporu a stoprocentní účast!

Poté přišel Ježíšek a nadělil dětem za odměnu spoustu krásných dárků,hraček, se kterými se těšily po zbytek tohoto týdne.

Kromě nácviku písní na besídku jsme si povídali o Vánocích, o jejich symbolech a také o Ježíškovi, Santu Clausovi (USA) a o Tatínkovi Vánoc, kterého mají Britové. Nás zajímal především Ježíšek. Pomocí IT ukázek jsme si přiblížili, jak to vlastně s tím štědrým obdarovatelem našich dětí doopravdy bylo. Pouštěli jsme si mnoho vánočních koled a také anglické vánoční písně. Děti se během týdne dívaly i na pár anglických pohádek s vánoční tématikou.

Ve výtvarné činnosti jsme se zaměřili na dárečky pro rodiče a tak si děti vyrobily vánočního kapříka. Rybičku jsme vystříhali z kartonu, celou jsme ji vybarvili temperou a nakonec polepili barevnými flitry. Jako druhou výtvarnou činnost jsme zvolili malbu jednoho velkého vánočního stromečku s ozdobami ze zmačkaného krepového papíru. Děti to velmi bavilo a malbu štětcem na velkou plochu si velice užívají.

Rytmika

Tento týden jsme si zopakovali tanečky, které měly děti připravené na vánoční vystoupení. Tancovali jsme tanečky, které si děti vybraly. Trochu jsme se v kroužku uvolnili po tancování a zahráli si zlatou bránu.

Starší děti navštívily Dům dětí a mládeže v Úvalech a samy  si pod vedením odborných učitelek vyrobily klasické vánoční ozdoby ze slámy a kukuřičných listů.

Tvořivá dílna

Každý jsme namalovali písmenko, když jsme je sestavili, vzniklo nám přání pro všechny, kdo chodí do školky, a to VESELÉ VÁNOCE 2015. Také jsme použili keramickou hlínu a společně jsme vytvořili vánoční stromek. Použili jsme barvy a štětce. Také pro ty, kteří stále chtěli tvořit, jsme na velký papír namalovali velký vánoční stromek se spoustou dárečků.

Sportovní hry

Zacvičili jsme si jógu. Protáhli jsme si společně těla. Naučili jsme se kopat do fotbalového míče a strefovat do branky. Tyto věci nám donesl na vánoční besídku Ježíšek, tak jsme je vyzkoušeli.