Velikonoce…11.-14.4.2022 B

16. 4. 2022 | Kronika - Bohnice

Velikonoce ve velkém stylu! Celý týdne jsme si zpívali hodovačku „Hody hody doprovody…. a těšili se na prodloužený víkend a s ním na koledování dobrot. V týdnu jsme se pěkně postarali o naše osení a s nádherně obarveným vajíčkem jsme si ho odnesli domů. Upletli jsme si pomlázku z modelíny a přilepili na ni barevné fáborky – jako stuhy. Krásné veledílo se povedlo i na konci týdne, kdy jsme upekli velikonoční pečivo a sice zajíčky, vajíčka, květinky a další jarní symboly. V týdnu jsme také přivítali vzácnou návštěvu – sokolnický sbor Teir a dravci se nám prolétli po zahrádce. Byla to paráda. Pěkné Velikonoce.

We dedicated this week to the feast of spring Easter. We talked about everything what belongs to this spring holiday like a whipp, eggs, Easter bunny and we learned a poem about one.
The Easter Bunny

Once I saw the Easter bunny,
Come hope, hop, hop
So I cried , „Dear Bunny,
Will you stop,stop,stop?“
I ráno to the window
To say, “ how do you do?“
But he shook his fluffy tail,
And say, “ happy Easter to you!“

We had visitors- birds of pray, so we learned some of their names like eagle, hawk, buzzard.

With preschoolers we learned some of the pattern like “ polka dotts, stripes, waves“ ,we try to practice our conversation and play games to make it more fun.

Přípravy na velikonoční svátky u nás probíhaly ve velkém stylu; zdobili jsme akrylovými barvami vyfouknutá vajíčka a vytvořili z nich zápichy, které nám teď zdobí naše vyrostlé osení. Zpívali jsme písničku o pomlázce: „Přišel jsem k vám na koledu pro vajíčka, prosím, dejte aspoň jedno do košíčka. Uplet jsem si na pomlázku něco z proutí, to mám na lakomý holky, co se kroutí.“ Listovali jsme knihou o Velikonocích a povídali si o tradicích a zvycích. Pověděli jsme si pár velikonočních říkanek. Třeba tuhle: „Pajmáma jde z louky, nese misku mouky; bude-li jí maličko, ještě přidá vajíčko.“ Pekli jsme jidášky. Krásně nám provoněly školku a byly vynikající. Ve čtvrtek k nám opět zavítala sokolnická společnost TIER a viděli jsme dravce v akci; létali nám nad hlavou a ukázali, jak loví. Mohli jsme s nimi být venku a užít si společný čas. Bylo to skvělé. Veselé Velikonoce!
This week in English, we have been learning about Easter. Our words/phrases for this week were: Happy Easter, Easter Bunny, Easter Chick, Easter Egg and Easter Egg Hunt. We sang an Easter song called Boom Chicka Boom and we hopped like bunnies, flopped our ears, shook our tails, wiggled our noses, posed like bunnies and crunched our carrots.
Rytmika, tanečky, dramaťák: hráli jsme pomlázkovou babu a naučili jsme se velikonoční říkanky pro kluky i holky.
Tvoření: vyrobili jsme přáníčka. ????
Sportovní klub: užili jsme si jarní sportování na zahradě.
Muzicírování: po dlouhé době se zpívalo venku!