Velikonoce… 18.-21.4.2017 Ú

21. 4. 2017 | Kronika - Jirny

Od úterý, kdy chlapci vyšlehali paní učitelky a další holky ve třídě, si dál společně povídáme o Velikonocích. Tentokrát jsme se ovšem zaměřili na velikonoční tradice jinde ve světě. Na cestu jsme se vydali pomocí IT tabule, která nás přenesla do různých koutů světa. Jaké bylo naše překvapení, hlavně holčiček, že pomlázku ve světě téměř neznají…

Logopedická prevence: hláska „Š“

Grafomotorika: přerušovaný horizont, správný úchop psacího náčiní

Výtvarný kroužek: společná práce na velké čarodějnici do chodby MŠ

Tento týden jsme si povídali o svých zážitcích z Velikonoc a také jsme si povídali o tom, jak se Velikonoce slaví v jiných zemích. Dozvěděli jsme se, že děti z jiných zemí vůbec nechodí koledovat od domu k domu s pomlázkou, ani nepečou beránka, nebarví kraslice, ale že dětem nosí vajíčka a sladkosti velikonoční králíček – „Easter bunny“. Dalším důležitým bodem tohoto týdne bylo nacvičování představení na Čarodějnice. S dětmi jsme nacvičovali písničky, správnou výslovnost a choreografii. Společně jsme začali připravovat dekorace a výzdobu.

Anglický klub

Na anglickém předškolákovi jsme si s dětmi zopakovali „baby animals“ a zkusili si zahrát známou hru Twister, kde si děti procvičují hrubou motoriku, barvy, části těla a rozpoznávají levou a pravou stranu. Děti s přehledem hru zvládly. Rozlišení pravé a levé strany starším předškolákům nedělalo žádný problém ani v angličtině.

Tento týden jsme si nejdříve povídali o tom, jak jsme se měli o Velikonocích. Děti vyprávěly, jak chodily hodovat a co si vykoledovaly. Zopakovali jsme si koledy a zatančili si na jarní písničky. Seznámili jsme se s velikonočními tradicemi v zahraničí. Na velikonočního zajíčka, který schovává velikonoční nadílku, jsme si s dětmi zahráli při procházce do lesa. Děti si také vyrobily lištičku a naučily se básničku o zajíčkovi. Nakonec jsme se sešli u Soviček při společném nacvičování čarodějnického vystoupení.

Naším průvodcem byl tento týden Easter Bunny. Nejen prostřednictvím pohádky jsme si s dětmi povídali o tom, jak se slaví Velikonoce v jiných zemí. K naší veliké radosti i nás navštívil Easter Bunny a v lese nám schoval různé dobroty a věřte, že pro naše děti nebyl vůbec žádný problém je najít.

Hudební/pěvecký kroužek

Tento týden jsme se zaměřili na rytmická cvičení, ve kterých jsme se naučili vnímat změny tempa za pomoci vytleskávání. Písně, které jsme zpívali tento týden: Černé oči jděte spát, Saxana a Go away.

Výtvarný kroužek
S dětmi jsme se pustili do příprav na Čarodějnice, které nás čekají příští týden. V šatničce můžete vidět jednu z dekorací a to Čarodějnici, kterou jsme s dětmi vyrobili.

Pohybový kroužek
3,2,1… teď… kroky lehkého aerobiku a zumby na zahřátí, následovalo cvičení s padákem a poté hry s míčem. Na závěr uklidňující hra na přání dětí – Zvoneček.

Malý přírodovědec

Vyrobit si vlastní barevný sliz a modelínu? Žádný problém a stačí nám k tomu pouze voda, lepidlo a tajná přísada… 🙂 Úžasné a hlavně velmi zábavné!