Velikonoce !!! 21.-24.3.2016 B

26. 3. 2016 | Kronika - Bohnice

Delfínci a Žabičky

Velikonoční přípravy zabraly celý týden, ale stihli jsme toho hodně. Dokonce jsme se setkali s malinkým roztomilým kůzlátkem a králíčkem.

V pondělí jsme zkoumali, jak a proč se slaví Velikonoce a také jsme zjistili, že v neděli začalo vytoužené jaro. Krásně jsme vyzdobili papírová vajíčka aby byla ve školce pravá velikonoční atmosféra a vydali jsme se ven vyhlížet jaro.

V úterý jsme se pustili do malování skutečných vajíček. A šlo nám to pěkně od ruky – koledníci můžou přijít!

Ve středu jsme si povídali o velikonočních dobrotách. Už víme, proč se peče beránek, mazanec, nebo nádivka. Objevili jsme, že některým dětem schovává velikonoční zajíček vajíčka a dobroty na zahradě a ony je musí venku hledat. To se nám moc líbilo!

Ve čtvrtek k nám do školky přišla velikonoční návštěva – králíček a kozlík. Byli nádherní, roztomilí a nechali se pohladit. Dozvědeli jsme se co mají rádi, co rádi baští a že je s nimi velká legrace. Tahle návštěva byla úžasná : ).

Krásné, veselé a požehnané velikonoční svátky! Příští týden si užijeme kuřátka, koťátka, štěňátka… protože si budeme povídat o mládátech.

Odpolední aktivity:

Rytmika, tanečky, dramaťák: Rozhodli jdmer se zahnat zimu až na severní pól a naučili jsme se zaklínadlo pro morenu. Vyrobili jsme si společnou školkovou morenu, důkladně jsme ji začarovali a Terka jí za nás – za všechny hodila do Vltavy. Ať už je konečně TEPLO!

Tvoření: Do detailu jsme vyšperkovali malovaná vajíčka. Některé jsme pomalovali metalickými fixami a nejatraktivnější jsou ty, které jsme posypali třpytkami. Velikoce budou zářivé.

Muzicírování: Pravou jarní náladu nám vytvořila písnička Travička zelená, na kterou jsme si i zatančili. Ale krásně nám to zpívalo i u Prší, prší a u Třech čuníků.

Sportovní klub: Letos poprvé sme sportovali venku a byla to paráda. Sportovní hřište prověřilo naši kondičku. Do školky jsme kráčeli utahaní, jako koťata : ).

Velikonoce jsou v našich krajích svátkem, jehož symbolizují především vajíčka a kuřátka, v anglosaských zemích je to hlavně zajíček. U nás jsme si užili obojího!

Poskakovali jsme při říkance „Esater Bunny“ ( Velikonoční zajíček), tančili oblíbený tanec kuřat, četli knihu „The Odd Egg“ ( Podivné vajíčko) a v neposlední řadě jsme si ukazovali obrázky velikonočních dobrot. Jednou z nich jsou v Anglii i „hot cross buns“, což je i písnička, kterou jsme si tento týden představili.

Začalo nám jaro, takže i na některá slůvka s ním spojená došlo. Stále opakujeme měsíce i roční období a jde nám to skvěle.

Nabití jarní energií jsme toho stihli opravdu hodně !