Velikonoce !!! 21.-24.3.2016 Ú

25. 3. 2016 | Kronika - Jirny

I do toho týdne jsme se s nadšením vrhli. Čekalo nás úžasné téma „Velikonoce“.
Celý týden jsme si báječně užili. Začali jsme opakováním tradic Velikonoc. Na IT tabuli jsme se podívali, jak se v kterém kraji zdobí kraslice, jak se zdobí a pletou pomlázky, co všechno doma na Velikonoce maminky pečou a vaří…
Zopakovali jsme si Zajíčkovu koledu. Pro někoho to byla koleda nová. Společně jsme dlaněmi a prstíčky vytvořili nádhernou, rozkvetlou květinu ve váze, pod kterou jsme bramborovými razítky tiskli kraslice. Ve středu k nám do školky přišel králíček s malým kůzlátkem. Mohli jsme se s nimi pomazlit, krmit je. Dozvěděli jsme se také, jak se o taková zvířátka musíme starat, co vše potřebují ke spokojenému životu a zjistili jsme, že pořídít si živé zvířátko není jen radost, ale také spousta povinností.
Celý týden jsme také poctivě zalévali všechny osázené květináčky a společně jsme se radovali nad každou rostlinkou, která nám vyklíčila. Začali jsme trénovat novou písničku s kytarou a flétnou, s Gerorgem a s Andrejkou.
Přejeme všem krásné Velikonoce!

Logopedie

Tento týden jsme se věnovali hlásce “ S “

Tento týden byl velikonoční a hravý. Hned v pondělí jsme si povídali o Ježíškovi a jeho příběhu, ve kterém se děti dozvěděly o poctivosti a nepoctivosti. Také jsme hráli hru na Ježíška, který uzdravuje nemocné a vypraví příběhy lidem dobré vůle. Děti odměnily Ježíška spontánním potleskem.

V úterý si děti vyráběly pomlázku z proutků. Ve skupinkách si pomáhaly zaplétat velikonoční hodovačku, a pak si ji každý barevně ozdobil a nakonec zazpíval koledu.

Další den jsme si povídali o symbolech jara a Velikonoc. Děti vyráběly výtvarné dekorace pro květináče plné zajíců , beránků ,slepiček a vajíček .

Ve čtvrtek se děti těšily již od rána   na milé hosty. Přišli za námi opravdové kůzle a králík až do školky s paní ošetřovatelkou, která měla pro děti připravené velice poutavé vyprávění. Děti si své zvířecí hosty velice oblíbily. Než jsme se s nimi rozloučili, děti paní ošetřovatelce namalovaly obrázek jako poděkování .

V pátek jsme s dětmi opakovali příběhy Velikonoc. Tancovali jsme na jarní písničky a hráli na vajíčka, která se zakutálela.

Tento týden byl věnován tématu „Velikonoce“. I v Angličtině jsme si říkali několik základních slovíček jako velikonoce, velikonoční zajíček či  velikonoční vajíčka. Povídali jsme si také o tom, jak se slaví velikonoce u nás a v Anglii. Dále jsme se učili dny v týdnu, pouštěli si písně a hráli několik her na zapamatování těchto slovíček.

Sportovní hry

Rozcvičili jsme se nejdříve, uvolnili jsme si ruce a nohy. Zacvičili jsme si cviky ve dvojicích a uvolnili se při zklidňujících hrách s jarním a velikonočním tématem. Zaběhali jsme si závody a zahráli košíkovou. Kdo chtěl, zahrál si s novými hokejkami.

Tanečky Zumba

Na rozehřátí energický tanec „Elektrika“ s pohybovou hrou na rozvoj postřehu. Cvičení na protažení a uvolnění s relaxační hudbou. Seznámení tanečku „Veverky“ s aerobic.prvky.  Pro úspěch si děti vyžádaly na přání opakování tanečku „Elektrika“.

Hudebka:

Pohybová hra s klavírem na rozvoj smyslu pro rytmus a tempo, rozvoj postřehu. Dýchací cvičení, motivační vyprávění, seznámení s písní „Voláme sluníčko“  nácvik s klavírem. Písnička „Vítáme tě, milé sluníčko“ s pohybovým doprovodem.

Tvoření:

V průběhu celého týdne jsme barvili vajíčka s využitím tepmerových barev a provázků. Lištičky tvořily z vajíček beránky pomocí lepidla a dřevěných pilin.

Ve středu jsme tvořili beránky – použítí tepmery a vlny. Výrobky se všem moc povedly.