Velikonoční tradice… 10.-13.4.2017 B

13. 4. 2017 | Kronika - Bohnice

V pondělí nám parádně vyšlo počasí na náš celodenní výlet do historického muzea a skanzenu v Kouřimi, více takových výletů. Povídali jsme si o Velikonočních tradicích a v dílničce jsme si vyrobili zápichy – vyškrabávaná vajíčka. Byla to paráda a výlet se nám moc líbil. Celý týden zněly školkou koledy a písně o Velikonocích. Velmi oblíbená hra na smradlavá vajíčka se hrála snad každý den. Na konci týdne jsme si vyrobili krásné kraslice a vyzdobili jim naše osení zasazené již minulý týden. V dalším týdnu budeme s tradicemi Velikonoc pokračovat, tak se máme na co těšit. Přejeme krásné prožití velikonočních svátků.

Tento týden byl plný výletů, kuřátek, malovaných vajíček, pomlázek a mnoho písniček. Hned první den jsme měli možnost navštívit s naší školkou nádherný skanzen v Kouřimi, kde si děti mohly prohlédnout velké muzeum lidových staveb, nahlédnout do světniček, jak se kdysi žilo a vyrobit si v jedné takové dřevostavbě malované vajíčko. Jak říká klasik: V takových chaloupkách by chtěl žít každý. 🙂 Dále jsme si povídali o tradicích týkajících se Velikonoc, zpívali velikonoční koledy, hráli tematické pohybové hry, malovali vyfouknutá vajíčka, vyrobili legrační kuřátka, ochutnávali jsme velikonočního beránka a „pomladili“ holčičky vrbovými pomlázkami.

Rytmika/tanečky/dramaťák

Věnovali jsme se relaxaci po krásném výletě a užívali jsme si sluníčka na zahradě.

Tvoření

Malování kraslic technikou frotáže bylo dobrodružství a naše výrobky září nádhernými barvami.

Muzicírování

Prozpívali jsme školkovou hitparádu a zatančili jsme si na velikonoční diskotéce, parádně jsme si jí užili!

Sportovní klub

Krásně jsme si zacvičili na gymnastických míčích. Protáhli jsme si každý sval v těle. 🙂