Velikonoční tradice… 10.-13.4.2017 Ú

13. 4. 2017 | Kronika - Jirny

Velikonoční tradice jsme si připomněli hned na začátku týdne, když jsme se jeli podívat do skanzenu v Kouřimi. Kromě sluníčka nás přivítaly i krásně nazdobené chaloupky a vyrobili jsme si zápich vyškrabovanou technikou. Ve velikonoční dílničce jsme pokračovali i další dny. Upekli jsme si mazanec, naučili jsme se vyrobit si  ozdobnou krabičku a udělali jsme si velikonočního zajíčka, do kterého jsme schovali různé dobrůtky. Maminkám jsme nazdobili kraslice barevnými třpytkami. Všechno jsme si krásně naaranžovali do našich krabiček, to ale byla krása! Všem přejeme krásné Velikonoce, bohatou pomlázku a v úterý se na všechny zase moc těšíme.

Logopedická prevence: hláska „Ž“

Grafomotorika: cviky na uvolnění ramenního a loketního kloubu

Výtvarný kroužek: třená bábovka Verčiny prababičky

Tento týden jsme krásně navázali na zvířecí mláďátka tím, že jsme si povídali, kde bydlí zvířecí rodinky. Díky flash kartám jsme se seznámili s názvy zvířecích domečků, které ještě neznáme a hravou formou jsme si je procvičili. Dále jsme s dětmi probírali, že v anglickém jazyce zvířátka mluví jinak než v češtině, z čehož byly děti překvapené. Zvířecí zvuky jsme si poslechli při písničce „Old McDonald had a farm“ a „Animal´s band“. Dětem se moc líbilo, jak dělá například prasátko- „oink“, kůň- „neigh“, pes- „ruff“, „bow wow wow“, kohout- „cock-a-doodle-doo“. Na opakování zvířátek jsme si přečetli knížku od Eric Carle, kde se děti snažily uhodnout zvíře podle jeho ocásku.

Anglický klub

Na anglickém kroužku si děti pomocí hry procvičily zvířecí mláďátka. Hlavní činností byla práce s knihou „Animal homes“. Děti se učily porozumět textu, orientovat se v příběhu a při položené otázce se snažit odpovídat celou větou.

Velikonoční tradice – to byl výlet do skanzenu v Kouřimi s velikonoční tématikou, jarní osení, které nám krásně vyrostlo v květináči, povídání o jednotlivých dnech pašijového týdne, Kimova hra s velikonočními symboly, dramatizace hodování s velikonoční koledou, „barvení vajec“ při hře s padákem, vyrábění velikonočního zajíčka, zpívání a tančení při jarních písničkách a vůně právě upečeného mazance od Soviček. Přejeme všem příjemné prožití velikonočních svátků.

Naším průvodcem byl Easter Bunny, který nám např. ukázal, co vše umí a my jsme si s ním s chutí zacvičili. Prostřednictvím veselých vajíček jsme si procvičili nejen barvy a čísla, ale také své oblíbené hrdiny z pohádek. Happy Easter! 🙂

Dramatický/pohybový kroužek

V pondělí jsme se věnovali přípravám a zkoušce na Čarodějnice. Děti odtancovaly a odzpívaly celé vystoupení několikrát po sobě. Přípravy vrcholí!

Hudební/pěvecký kroužek
Vyzkoušeli jsme nové rytmické cvičení, ve kterém se učíme synchronizovat pohyb a uvědomění si, jak na danou dobu zareagujeme a čím ji znázorníme (tleskání, dupání, luskání). Také jsme zapracovali na kapacitě dechu. Lidová písnička pro tento týden: Černé oči jděte spát.

Kroužek populárního zpěvu
Začátek hodiny: práce s hlasem, dechem a artikulačním ústrojím. Naučili jsme se vnímat smutné/veselé a vzestupné/sestupné melodie a stupnice. Poté jsme se učili svým tělem vnímat hudbu a následně ji znázornit tancem. Píseň této hodiny: Tři oříšky pro Popelku.

Malý přírodovědec
Vyrobili jsme si svou vlastní duhovou sopku, která chrlila lávu a nebyla k zastavení. Dalším pokusem byla výroba hasicího přístroje.

Pohybový kroužek
Tento týden jsme začali rozcvičku s velikonoční tématikou a poté jsme otestovali naši rovnováhu na švédské lavičce. Závěr kroužku patřil oblíbené hře na Obra a Palečka.