Velikonoční tradice.. 27.-31.3.2023 B

4. 4. 2023 | Kronika - Bohnice

Delfínci

Tento týden jsme si povídali o velikonocích. Už víme proč se vlastně Velikonoce slaví a jaké jsou tradice Velikonoc. Upekli jsme si velikonočního beránka, který nám „hlídá“ chodbu ve školce. Stihli jsme zasadit osení, které nám poctivě roste a v příštím týdnu si ho odneseme domů. Aby naše školka byla ještě více velikonoční, vyrobili jsme si z papírová vajíčka, která jsme barevně polepili a trénovali u toho stříhání, lepení, trpělivost a spolupráci. Samozřejmě jsme již začali s malováním našich kraslic, které se budou krásně hodit do našeho osení. Broukali jsme světoznámou „hody, hody, doprovody“ a nezapomněli jsme ani na básničku, která byla o vajíčku.

Při barvení vajíček,

navštívil mě zajíček.

Pomlázku měl až po uši,

zajíčkovi pěkně sluší.

Z proutí pěkně pletenou

pentličkami zdobenou.

Vyšlehal mě maličko,

dostal za to vajíčko. 

 V týdnu nás také navštívilo Dobře naladěné divadlo s pohádkou Princezna Čokoláda. Pohádka vyprávěla o nenapravitelné princezně, která ale nakonec pochopila, že jen čokoláda se jíst nedá! V příštím týdnu si upleteme pomlázku, dobarvíme všechna vajíčka a společně oslavíme zelený čtvrtek.

Dolphins

All Dolphins started the week actively by learning new words ( Easter – Bunny, basket, eggs, hunt, buns…) and playing games ( Run and catch + Hey Mr. Egg Hunter, can we cross the garden?). Together, we also went for an egg hunt with a song : https://youtu.be/zCt38euc1aM Later on, we decorated the eggs children had brought and read a very funny book called The odd egg. At the end of the week we learnt a new action – work out poem Hands go up and hands go down.

Preschool preparation 

The whole week we tried to focus mostly on the visual perception. In particular, they were various puzzles and jigsaws, mazes and visual analysis and synthesis we aimed for. Besides that, we did a few worksheets with numbers. Concerning the language, we asked each other : How are you? and practiced answering. Plus : When is your Birthday? Therefore, we learnt the exact dates of all our Birthdays! 🙂

 

Rytmika, tanečky, dramaťák: povídali jsme si o vynášení Moreny a naučili jsme se jarní zaklínadlo.

Tvoření: vyrobili jsme Morenu. Až jí vyneseme, přijde jaro!

Sportovní klub: cvičení na ribstolech nás baví.

Muzicírování: naučili jsme se písničku Neseme Morenu a několik koled, které se budou hodit.🙂

Žabičky

Do velikonočních příprav jsme se pustili po hlavě a zkraje týdne jsme zaseli osení. Už nám klíčí! V úterý jsme upekli beránka z tvarohového těsta, krásně provoněl školku a teď nám ji zdobí. V polovině týdne nás navštívilo Dobře naladěné divadlo a zahrálo pohádku „Princezna Čokoláda“. Ve čtvrtek jsme pokračovali ve velikonočních tradicích; každý si nabarvil kraslici. A páteční dopoledne patřilo muzicírování.

 

Básnička týdne byla o zajíčkovi, který potkal Káču a ta mu dala koláč. Znáte ji?

„Šel zajíček brázdou, měl kapsičku prázdnou.

Potkala ho Káča, dala mu koláča.“

A jistě znáte i tento text jako básničku:

„Hody, hody do provody, já jsem malý zajíček,

utíkal jsme podle vody, nesu kopu vajíček.“

To je lidová píseň z Moravy, kterou jsme zpívali.

Angličtina

We got into a spring mood and started the week off by planting barley – it is growing really fast!

In the following days, we baked an Easter lamb and colored the Easter eggs. 

On Wednesday the theatre visited the school – the play was called “Princess The Chocolate”. 

 

Then, Froggies learned the short poem:

Easter Bunny, Easter Bunny,

give us eggs and easter treats!

Sing with us a song

and we can have a feast. 

We sang two more songs: Open and shut them & I’m bringing home a baby bumblebee and finished the week by listening to this song: https://youtu.be/Mfz3gSyoOWE

Dramatizace, tanečky, rytmika: Povídali jsme si o velikonočních tradicích a naučili se básničku o zajíčkovi.

Tvoření: Každému z nás domů přihopkal barevný velikonoční zajíček z kartonu.

Sportovní klub: Zahráli jsme si na lasičky a kuny a lovili malé myšky.

Muzicírování: Kolik velikonočních koled a říkanek znáte, tolikrát jste koledníkem.