Záchranné složky… 10.-14.5.2021 J

14. 5. 2021 | Kronika - Jirny

Sovičky

Týden záchranných složek nám přinesl mnoho poučného. Naučili jsme se ty nejdůležitější telefonní čísla a taky jsme si zahráli „co by, kdyby“- Děti zachránily kotě se stromu, pomohly kamarádovi co si zlomil nohu,

uhasily požár a taky dopadly lupiče! S dětmi jsme si povídali o různých situacích a jak se při nich zachováme.

Také jsme naše hřiště proměnili v dopravní i se značkami!

Pomalu, ale jistě se už sovičky připravují na letní slavnost.

Angličtina

Umět zavolat o pomoc, když se něco děje, je moc důležité, a tak jsme se to tento týden naučili i v angličtině. Teď už dokážeme zavolat hasičům a říct, že hoří, zvládneme i levou zadní říct panu doktorovi, že nám není dobře… po tomto týdnu se ve světě rozhodně neztratíme!

Lištičky

Téma Záchranné složky jsme si užili s dětmi hlavně formou her. Vyprávěli jsme si o lékařích, požárnících a policistech. Po celé naší třídě hledali vše, co s nimi souvisí – auta, panáčky, obrázky v knížkách na puzzlích a podobně. Seznámili jsme se s některými dopravními značkami a pak jsme si s nimi na zahradě školky hráli na dopravní hřiště.

Zbyl čas i na pohádkové hrdiny, animované pohádky a povídání, kdo by čím chtěl být.

Angličtina

Tento týden jsme se seznámili se záchrannými složkami: rescue services.

Ukázali jsme si různé příběhy a případy a řekli jsme si jak se zachovat. Naučili jsme se slovíčka: police, policeman, police car, handcuffs, robber, chasing, catching, fire, water, firefighters, fire truck, doctors, ambulance, helicopter, hospital. Děti se naučili kouzelné číslo: magic number to call for help/rescue: 112.

Stay safe everyone!

Sovičky

Rytmika,tanečky,dramaťák: Tanečky na písničky o záchranných složkách se nám povedly a parádně jsme se roztančili. Chvíli z nás byla police, chvíli doktoři a na hasiče jsme taky nezapomněli.
Muzicírování: Umíme novou písničku a básničku “O sanitce”
Sportovní klub: Rozcvička, dráha a jóga podle pravidel a zákonu nám šla a pěkně jsme se procvičili
Tvoření: společné tvoření záchranného systému na výstavku a rentgenu naši zdravé ruky

Lištičky

Rytmika, tanečky, dramaťák: Hráli jsme si na hasiče, sanitky a policii – při vytleskávání jednoduchých básniček jsme v rytmu a při tleskání zdolávali různé překážky.

Tvoření: Vyráběli jsme závodní autíčka a projížděli jsme se s nimi mezi vyrobenými stromy a lidmi:)

Sportovní klub: Cvičení s pohádkou – O kohoutkovi a slepičce. Podívali jsme se společně na jarní dvorek a vyzkoušeli si jak se tam žije slepičkám, kohoutkům a kuřátkům. Jak se různě pohybují a jak se musí naučit zobat zrníčka.

Muzicírování: Naučili jsme se novou písničku Muzikantská rodina a zkusili jsme ji doprovázet na různé hudební nástroje.