Záchranné složky… 29.2.-4.3.2016 Ú

4. 3. 2016 | Kronika - Jirny

V pondělí  jsme si s dětmi povídali o záchranných složkách. Ukazovali jsme si na IT ukázkách různé druhy záchranářů, kteří pomáhají zvířátkům i lidem v nouzi a  při živelných pohromách.

Potom jsme si zahráli hru na hasiče a princezny uvězněné v jeskyni. Telefonem jsme se domlouvali a vzájemně podporovali v anglickém jazyce.

V úterý byla naším hlavním tématem policie. Kde všude nám pomáhá? IT ukázky psovodů a dalších složek policie děti zaujaly. Tentokrát jsme si hráli na obchod, který byl ohrožen a my jsme ho zachránili..

Další den děti jsme si povídali o doktorech. Zachraňovali jsme lidi a princezny.  ( princezny jsou nyní v kurzu !) Vše probíhalo divadelní hrou a děti se u toho moc bavily. Zároveň se učily nová anglická slova a umění jednat.

Ve čtvrtek jsme měli plavání a tak jsme byli spojeni s třídou lištiček. Moc jsme si užili společné hry, zpívání a hraní na perkusní nástroje. Společně jsme malovali a skládali puzzle. Opakovali jsme si barvičky a pohybovali se po celé třídě za doprovodu hudby a pohybově vzdělávacích her.

Pátek pro nás byl dnem opakovacím a výtvarným. Každý si namaloval svoji oblíbenou postavu z celého týdne. Policistu, doktora nebo hasiče.

Tento týden byl věnován tématu „Záchranné složky“. Povídali jsme si o hasičích, záchranné službě a policii. Říkali jsme si také, jaká jsou telefonní čísla na každou složku a jak si je nejlépe zapamatovat. Číslo na hasiče poznáme tak, že na konci je číslo „0“, které symbolizuje rybník, číslo „8“ pouta a číslo „5“ invalidní vozík. Pouštěli jsme si IT ukázky, jak se zachraňují lidé, když se jim něco stane a jak se vyvarovat panice. Dále jsme si ukazovali, jak se hasí požár a říkali si, čemu se vyvarovat, aby k požárům nedocházelo. Policii jsme již dopodrobna neprobírali, protože nás příslušníci této složky předchozí týden v naší školce navštívili, takže děti měly informace přímo od zdroje.

Jako výtvarnou činnost jsme zvolili malování ohně při povídání si o hasičích. Použili jsme temperové barvy a tmavý papír. Děti si štětcem namalovaly každý svůj oheň. Dále jsme si při povídání o záchranné službě nakreslili pastelkami sanitku. Bylo to trochu náročnější, ale děti to bavilo.

Tento týden nám také začal kurz plavání a děti, které se přihlásily, se nemohly dočkat. Plavání bylo úžasné, dětem se moc líbilo a velice si ho užívaly. Mají výbornou paní lektorku a tak se každý velice snaží. Jsou moc šikovní!

Při logopedické prevenci jsme se zaměřili na písmeno „c,C“.

Tento týden jsme se v angličtině zabývali počasím. Říkali jsme si o tom, jaké počasí máme, jaké bychom mohli nebo chtěli mít. Použili jsme tematické písně v AJ, papírové obrázky, na kterých jsme si to každý den procvičovali a zahráli několik her. Dále jsme si na dané téma vymalovávali omalovánky a skládali interaktivní puzzle na IT tabuli. Děti to moc bavilo.

Tvořivá dílna

Vyráběli jsme z keramické hlíny záchranný vůz a červený kříž. Děti si auto vykrojily a pak ozdobily barvami. Kdo chtěl, dal si autíčko na alobal a krabičku, aby měl celé umělecké dílo.

Sportovní hry

Rozcvičili jsme se.  Zacvičili jógu. Vydýchali jsme se u cvičení na hadrové panáky. Děti si vzaly míč a zkoušely nacvičit hod do basketbalového koše. Nakonec jsme si zaběhali závody v obíhané.

Rytmika

Kroužek jsme začali protažením v hudebně pohybové hře Hoky, koky.  Následovaly tanečky se stuhou. V souvislosti s tématem jsme si zahráli na hasiče. Venku napadl sníh a tak jsme si zatančili na písničku Bude zima, bude mráz a Kos.

Hudební kroužek

Po rozezpívání jsme u pianina opakovali známé písničky. Učili jsme se text k písničce Hasiči. Seznámili jsme se s novou hudebně pohybovou hrou Čížečku, čížečku. Na závěr děti dostaly omalovánku a text písničky.