Záchranné složky a dopravní značky…2.-5.5.2023 B

8. 5. 2023 | Kronika - Bohnice

Hra na záchranné složky byla každodenní rozcvičkou! Hráli jsme na hasiče, policisty i na záchranáře. Používali jsme u toho veškeré důležité pomůcky – sekery, štíty, injekce, hadice, pistole, pouta a další a další důležité věci. Naučili jsem se samozřejmě tři důležitá telefonní čísla a k tomu ještě jedno navíc 112. Básničkou týdne byla jednoduchá říkačka. 150 hasiči, oheň jenom zasyčí. 155, doktor jede hned, 158 znám, policii zavolám.  Zkoušeli jsme také situace, kdy voláme o pomoc mi sami a jakým způsobem to uděláme. šlo nám to velmi dobře. Na konci týdne nás navštívila báječná fotografka Vanda a tak jsme se vyfintili a udělali si krásné fotečky. V příštím týdnu si budeme povídat o MAMINKÁCH a určitě jim společně připravíme nějaké překvapení na jejich nedělní svátek.

The whole week we were trying to understand the importance of safety and people who help us to keep safe. At first, we learnt a lot of new words, i.e. safe/safety, dangerous, fire engine, ambulance etc. We repeated the emergency numbers too.

Later on, we talked some more about various dangerous situations and we sorted out the story cards. We read a well known Czech story in English ( Budulínek ) to emphasize being careful at home and we also read a book called Curious George and the firefighters.

We watched a funny video about firefighters :

Preschool preparation

Besides the vocabulary related to the theme, we focused on revising the numbers 1 – 20, their order, visual recognition and the pronunciation. Later on, we tried to counted by 10 as well. Since it’s the beginning of the month, we revised all twelve. Plus, we tried to remember when exactly our birthdays are ( My Birthday is on ….. of …).

In the end, we did a few tracing worksheets as well as a maze worksheet.

Tvoření: na zahradě jsme vytvářeli složité dopravní situace 🙂

Sportovní klub: sportování venku má své neopakovatelné kouzlo.

Muzicírování: uspořádali jsme zahradní koncert pro všechny kolemjdoucí.

I když byl tento týden zkrácený, pověděli jsme si o všech ZS a zhlédli video o cvičení: https://www.youtube.com/watch?v=Uex9Kc_ODI0 .Vytvořili jsme překážkovou dráhu pro hasiče a jako lékaři si stetoskopem poslechli srdíčka kamarádů i každý to své. Pověděli jme si dokonce dvě básničky, protože jsme si nedokázali vybrat, jestli se naučíme tu o hasičích nebo o sanitce.

Tady je o hasičích:

Haló! Honem! Cože? Díky! Ano, volám požárníky. Haló, to jsou hasiči?Já vám to hned vylíčím. Červený kohout na bílé střeše červeným zobáčkem jiskry křeše.

HOŘÍ!

Sanitka:

Vítku, slyšíš sanitku? Kam to jede? Pro Jitku! Měla havárii těžkou; se svou malou koloběžkou narazila u školky do veliké tříkolky. Upadla a začla bulet, praštila se do kebule. Chtěl jsem říci do hlavy, nebreč, vždyť se uzdravíš!

Řekli jsme si také všechna důležitá telefonní čísla; 150, 155, 158, 156 a 112. Vyrobili jsme policejní auta, každé s pěti policisty. A ve čtvrtek jsme se fotili! Rozdali jsme úsměvy na všechny strany a zapózovali jak se patří.

During the last week the kids got to know about the emergency services. We reviewed the vocab from jobs week: a policeman, a fireman, and a doctor.  We went though the EN-CZ Pictionary by Adolf Dudek, where we could see all these professions in the pictures.

Froggies learned the poem:

When you do bad things, you can go to jail. The one, who catches you, is the policeman.  When your friend is hurt, you need to help her. Who do you call? The doctor.

When you see the fire and hear the siren, the one, who saves you, is the fireman.

We ended the week with this video, check it out: https://www.youtube.com/watch?v=CAXF4JilB5I&ab_channel=MiMiKids

Tvoření: Vyráběli jsme si policejní a hasičské odznaky a zahráli si na dopravní policii.

Sportovní klub: Hrajeme si na zahradě na tajné agenty.

Muzicírování: Naučili jsme se písničku Když jde malý bobr spát a básničku o semaforu.