Záchranné složky a dopravní značky…2.-5.5.2023 J

8. 5. 2023 | Kronika - Jirny

Záchranné složky bylo velmi poučné, ale i zábavné téma. Hned první den jsme se podívali do opravdové hasičské stanice v Jirnech. Každý si prohlédl vybavení hasičského auta, mohl se v něm posadit na sedadlo řidiče, vyzkoušel si, jak se stříká z opravdové hadice. Všichni známe, jaká čísla volat v případě požáru, nehody, zranění. Na interaktivní tabuli jsme viděli opravdový zásah všech složek včetně vrtulníku u opravdové hromadné nehody. Zahráli jsme si na požárníky, lékaře, policisty a hodně jsme se nasmáli při běhací hře „Zachraň mě“. Týden jsme ukončili videem, co je nejdůležitější při podávání první pomoci a tři základní kroky, na které musíme při pomoci pamatovat: rozhlédni se a zkontroluj bezpečí, reaguj a rozmýšlej.

This week in English we talked about the three different rescue services and we learned easy vocabulary words: police, firefighters, doctors, paramedics, ambulance, fire truck, helicopter, water, fire, hose, station, rescue, help, protect, first aid… We also had so much fun playing games and learned the important rescue numbers: 112, 150, 155, 158. And had a trip and visited the firefighters and explored their fire station, truck, tools and tried the water hose.

And the song we are learning is

‘’The Animal Song’’

Tvoření: Tento týden jsme se věnovali individuální tvorbě. Nejprve jsme si popovídali o záchranných složkách, následně jsme si vytvořili šablony a podle nich jsme si vystříhali různé dopravní prostředky, které k záchranným složkám patří. Děti si procvičily techniku stříhání a povzbudily svou fantazii malování křídami.
Muzicírování: Na začátku hodiny jsme se hezky rozezpívali, zopakovali jsme si také dechové cvičení. Zazpívali jsme si několik písniček, které již známe a doplnili jsme je o pár tanečních kroků.
Tanečky,rytmika,dramaťák: Po krátké taneční rozcvičce jsme si zahráli kolektivní hru. Hra podpořila rozvoj zdravé soutěživosti ve skupině a rovněž naši pozornost.
Sportovní klub: Hodinu jsme začali krátkým rozehřátím před cvičením. Následně jsme se věnovali rozcvičce, která byla zaměřena na celé tělo. Ke konci hodiny jsme si zahráli jednu z námi oblíbených tanečních her.

Téma záchranných složek nás opravdu bavilo. Hned v úterý jsme navštívili jirenskou pobočku hasičské stanice.

Viděli jsme, co všechno se skrývá v hasičském autě. Zjistili jsme, že hasiči musí být opravdu rychlí a že dokážou unést velkou zátěž. Většina z nás si nadšeně vyzkoušela hasičské helmy a na zádech tíhu dýchacího přístroje. Největší nadšení způsobilo závěrečné hašení vodou, které si děti opravdu moc užily:))) Během týdne jsme se zamysleli nad tím proč vlastně IZS potřebujeme a v jakých případech voláme čísla 150,158 a 155? Krásně jsme dokázali přiřazovat

pomůcky, které patří hasičům, policistům nebo záchranářům. Zahráli jsme si pár scének, kdy se vyplatí volat IZS.

Od havárie cyklisty až po chytání zlodějů.) Největší zájem děti projevily o vysílačky, policejní helmy a pouta, jsme si vyzkoušeli úplně všichni hned několikrát:) K tomu všemu jsme se pěkně hýbali u oblíbených pohybových básniček a tančili a cvičili jako správní záchranáři, hasiči a policisté, abychom byli ve správné kondici.

We started this week with a very nice visit to the fire department in Jirny. The kids enjoyed it very much. They could sit in the fire truck and also try to fight a „fire“ with water. Foxes learned the words like „firefighters, ambulance, police, helicopter, accident“.

Rytmika, tanečky, dramaťák: rytmická cvičení s hudebními nástroji: xylofon, rumba koule, triangl, rolničky

Sportovní klub: Čáp ztratil čepičku, měla barvu barvičku – rychlé rozhodování

Tvoření: záchranné složky – kreslení pastelkami, voskovkami a křídami

Muzicírování: Hasičská pohybová písnička