Zahájení školního roku – seznamování … 1.-5.9.2015

2. 9. 2015 | Kronika - Bohnice

Tento první zářijový týden jsme se s dětmi předně seznamovali se školkou,

s novými kamarády a pravidly, které jsou pro bezpečný chod velmi důležité.

První dva dny jsme si se žabičkami povídali o prázdninách a o zajímavostech, které nás v tomto čase potkali. Děti měly mnoho zážitků a rády se o ně podělily. Dozvěděli jsme se tak, že děti trávily prázdniny u babičky na chalupě, u moře s maminkou, v Zoo, na hřišti, u bazénu a kromě jiného též navštívily Večerníčkovu výstavu.

Poté si žabičky si zahrály mnoho seznamovacích her, při kterých si užily spoustu legrace.

Malovali jsme obrázky, modelovali, hráli si s novými hračkami a řádili venku na hřišti.

Byly to prima slunečné dny a těšíme se na příští týden, kdy si budeme povídat o ježcích žijící v lese.

Prázdniny skončily a v novém školním roce jsme ve školce přivítali staré i úplně nové kamarády.

Už je nás zase plná školka! Jupííí!

V pondělí jsme se vesele rozloučili s prázdninami a moc jsme se těšili na další den a na nové kamarády.

Už je to tady! Přivítali jsme se po prázdninách a představili jsme se novým kamarádům. Ve třídě nás také čekala nová paní učitelka Majda, která mluví krásně anglicky a moc se nám líbí! Seznámili jsme se s pravidly v naší školce a povídali jsme si o tom, jak vypadá náš denní program.

Ve středu jsme si trochu zavzpomínali na prázdniny a nakreslili jsme svoje nejhezčí prázdninové vzpomínky. Máme plnou třídu nádherných obrázků!

Ve čtvrtek se z nás stali průzkumníci.Dokonale jsme propátrali celou školku a nejvíce nás zajímala kuchyně – Lenčino království. Už víme, kde se berou všechny ty dobroty : ).

V pátek jsme si vyprávěli o naší rodině a společně jsme se usnesli na tom, že naše školka je také naše velká rodina, protože tu máme malé i velké kamarády, které máme rádi.

Příjemný víkend a když někde venku potkáte ježka, tak ho pozdravujte, protože si o něm budeme celý týden povídat!

Odpolední aktivity

Tvoření: Nakreslili jsme společně naší školku v téměř životní velikosti a také všechny její obyvatele v komiksové podobě. Je to bomba!

Muzicírování: Ještě v prázdninové atmosféře jsme se s chutí naučili písničku Jak se loví gorila od Petra Skoumala. Moc se nám líbí.

Sportovní klub:Venku bylo nádherně a tak jsme nové kamarády naučili naše oblíbené hry. Užili jsme si spolu spoustu legrace.

V prvním týdnu jsme se s dětmi především seznámili a pokusili se naučit  u nových dětí či zopakovat základní pozdravy Hello, Good morning, Good bye. Také jsme začali používat frázi Help please a Thank you.

Povídali jsme si o přátelství, rodině a seznámili se s novým anglickým nástěnným kalendářem – názvy dnů, měsíců a ročních období.

Slovní zásoba : school, friends, help, calendar, sun / sunny, family, Mummy, Daddy.

Písničky : Mr. Sun, The more we get together – https://www.youtube.com/watch?v=lldmkrJXQ-E