Zahradní slavnost se povedla!!! 22.-26.6.2015

25. 6. 2015 | Kronika - Bohnice

Celý týden jsme byli v očekávání. Těšili jsme se na Zahradní slavnost a na prázdniny.

I když to venku na léto moc nevypadalo, nakonec vše dobře dopadlo a Zahradní slavnost se úžasně povedla!

V pondělí jsme probírali, co budeme o prázdninách dělat a pilně jsme trénovali překvapení na zahradní slavnost. Ještě jsme stihli vyrobit velikánský nepečený dort! Je k nakousnutí.

V úterý se vyráběli desky na prázdninové zážitky. Můžeme si do nich ukládat fotky, obrázky, vstupenky… Jsou dost velké na všechny naše poklady a navíc krásné.

Ve středu jsme se nemohli dočkat, až to vypukne. Odpoledne vykouklo sluníčko a zahrada plná balónků byla úchvatná. Všechno bylo super a největší úspěch slavil už tradičně skákací hrad!

Děkujeme všem maminkám a tatínkům, kteří přinesli fantastické dobroty.

Ve čtvrtek jsme plni dojmů vzpomínali na slavnost a největší zážitky jsme si namalovali.

Máme celou galerii obrázků.

Pátek byl den her, prázdninových plánů a také loučení. S některými kamarády se dlouho neuvidíme a proto jsme si dosyta spolu zadováděli, ať se nám moc nestýská : ).

Přejeme všem krásné, slunečné léto a samozřejmě POHODOVÉ PRÁZDNINY!

My, kteří budeme prázdninovat ve školce, se těšíme na řemesla.

Tento týden jsem se zaměřili na aktivity, které provozujeme o prázdninách. Také jsme opakovali oblíbené části předchozích programů a užili si Zahradní slavnost, na kterou se děti těšily ze všeho nejvíce.

„Balíme kufry a hurá na prázdniny!“ .. to bylo mottem tohoto slunného týdne 🙂 Jak se na takové prázdniny dostaneme? Povídali jsme si o dopravních prostředcích, které jedou, plují i letí.

Co si zabalíme na dovolenou? Se žabičkami jsme si vyrobili papírový kufřík, do kterého si budou přes léto na památku lepit a malovat různé zážitky z výletů.

Skákací hrad, opékání buřtů, sušenky a zpěv to bylo velkým tématem celého středeční dne. Zahradní slavnost si děti náramně užily!! Nejvíce se jim líbil pochopitelně skákací hrad, pak zazněly buřty, lovení rybiček, bubliny a to, že se na ně přišli podívat maminka s tatínkem. To bylo pro ně zřejmě tou největší odměnou. 🙂

Další dny byly více méně v režii samotných žabiček. Zaskotačili jsme si „žabičkové diskotéce“, dodělávali kufřík a povídali jsme si co nás čeká o prázdninách! 🙂

Anglický klub

Tento týden se děti připravovaly na besídku. Dopoledne i v rámci klubu pilně trénovaly na představení a opakovaly si anglická slovíčka. Hitem školního roku

byly témata – barvy, počasí a hračky 🙂
Písnička: https://www.youtube.com/watch?v=xlZXfkz5fOI

Slovní zásoba:  I am a/an….., barvy, číslovky (1-20), dvojice slov opačného významu (fast-slow, hot-cold), počasí (hot, sunny, warm, windy, cloudy)

Odpolední aktivity

Rytmika, tanečky, dramaťák: Vylepšovali jsme na slavnostní překvapení a pozvali jsme k tomu i muzikanty.

Tvoření: Vyrobili jsme rybičky, které budeme lovit na zahradě. Jsou jako živé a rybaření asi nebude snadná záležitost. A můžeme si ho vyzkoušet i bez rybářského lístku!

Sportovní klub: Balení kufru na dovolenou? To zvládneme hravě! Celé odpoledne jsme trénovali s balónky. Rádi s tím doma pomůžeme : ).