Zámky…11.-15.6.2018 Ú

15. 6. 2018 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme se vydali na naše nejznámější a nejkrásnější zámky. Prohlédli jsme si interiéry i exteriéry zámku Hluboká, Lednice. Vypravili jsme se do Českého Krumlova. Nezapomněli jsme ani na Pražský hrad. Na chvíli jsme se s dětmi přenesli do dob princů a princezen. Zkusili jsme si, jaké by to asi bylo, kdybychom se narodili do slavné šlechtické rodiny. Zmínili jsme se ale i o trablech, které minulé doby přinášely.

Logopedická prevence: hláska „Ř“

Grafomotorika: ostré lomení do řádku

Angličtina: popis obrázku zámku. Nová slovní zásoba. Ukotvení konverzačních frází. Prostorová orientace.

Tento týden jsme si povídali o zámcích. Nejprve jsem si řekli, jaké jsou rozdíly mezi hradem a zámkem. Jaký mají zámky interiér. Prohlédli jsme si oblečení hraběnek, baronů atd. Tancovali jsme v rytmu valčíku a walzu, jako bychom byli na plese. V týdnu jsme se pomyslně rozloučili s předškoláky na připravované besídce, kde jsme recitovali, zpívali a tančili připravené a naučené básně a písně – moc se nám to povedlo!
Angličtina: povídali jsme si jaké princezny známe a jaký život mají na zámku, ale ne každá se v zámku narodila a svou cestu si musely „vybojovat“, např. Cinderella nebo Snowhite. V úterý jsme si náramně užili Garden party – bylo to krásné odpoledne plné úžasných výkonů našich dětí a dojatých rodičů… 🙂

Hudební a taneční kroužek: zahradní slavnost je za námi. Děti předvedly to, na čem skoro dva měsíce pracovaly. Od hudebních, dramatických i tanečních čísel. Mají velikou pochvalu a my už pomalu přemýšlíme, jaká bude besídka na Vánoce.

Kroužek zpěvu: na hudebním kroužku se věnujeme interpretaci a uvolnění při zpěvu. Děti tak mají svobodu se v hudbě projevit. Učíme se, jak ve zpěvu vnímat sám sebe „Já a publikum“. Procvičili jsme také naše naučené písně. Dne 21.6 se rozloučíme.

Výtvarný kroužek: příští týden nás čeká téma „Cestování…“, co kdybychom se vydali na cestu létajícím balónem – naše dílo naleznete v šatně.

Sportovní kroužek: zahráli jsme si naše nejoblíbenější sportovní hry – byla to paráda! 🙂