Zámky… 12.-16.6.2017 Ú

16. 6. 2017 | Kronika - Jirny

Tento týden se nesl v duchu příprav na Zahradní slavnost. Dopilovávali jsme kostýmy, kulisy, čelenky. Vzhledem k velké nemocnosti dětí jsme museli také rychle předělat program. Ale myslím, že se nám slavnost nakonec podařila, a že jsme si všichni odnesli milý a příjemný zážitek. Nezapomněli jsme ani na naše týdenní téma. Popovídali jsme si o našich nejkrásnějších a nejdůležitějších zámcích, na IT tabuli jsme se podívali i do jejich interiérů a parků.

Logopedie: opakování

Grafomotorika: opakování

Dokončování výzdoby a a kostýmů na zahradní slavnost bylo v plném proudu. Do toho jsme se zbytkem dětí probírali zámky a královský život, načež jsme si na jedno takové království zahráli. Opakovali jsme slovíčka z minulého týdne a také trochu tvořili. Vyrobili jsme si vlastní erb, který jsme si po svém ozdobili.

Anglický klub

Na anglickém kroužku jsme s dětmi opakovali geometrické tvary, předmatematické představy a prostorovou orientaci pomocí pracovního listu.

S dětmi jsme tento týden zavítali na nádvoří zámků. Povídali jsme si, jaký rozdíl je mezi hradem a zámkem. A že na zámcích vzniká plno pohádek. U pohádky jsme zůstali a vysvětlili si, jak to v pohádkách funguje, zejména „dobro a zlo“. Vymýšleli jsme i pohádky, které by neskončily dobře (např. že by se princezna Růženka už neprobudila atd.). Ale všichni jsme se shodli, že překroucené pohádky, kde zvítězí zlo, se nikomu nelíbí. Děti měly také za úkol vymyslet a nakreslit svůj vlastní zámek, kde by ony samy byly princem nebo princeznou.

Navázali jsme na téma Hrady a vesele pokračovali v povídání si o princeznách a zámcích. Prostřednictvím kartiček se zvířátky jsme trénovali naši paměť a říkali si, ve které pohádce bychom dané zvířátko mohli najít. Na pohádce Three little pigs jsme si vysvětlili význam bad and nice.

Výtvarný kroužek

Na výtvarném kroužku si každý vyrobil svůj hrad z papírových geometrických tvarů, které byly barevně různorodé a velikostně odlišné. Děti si v angličtině procvičily nejen barvy, geometrické tvary, ale i rozdíl mezi větší a menší.

Pohybový kroužek

Na sportovním odpolední jsme věnovali čas míčovým cvikům. Nejprve jsme se protáhli a rozcvičili. Na zahřátí jsme si zahráli hru na klokaní útěk a nakonec jsme procvičovali úchop balónu obouruč, hod do dálky a kutálení balónu.

Dramatický/pohybový kroužek a Hudební/pěvecký kroužek
Tento týden jsme věnovali přípravám na naší Zahradní slavnost, která se dětem opravdu povedla, i když jsme se sešli v malém počtu. Děti předvedly básně jako je: Ja mám šípy, My jsme holky indiánské, anglickou píseň Ten little indians a závěrečnou společnou píseň Ho Ho Watanay.
Kroužek populárního zpěvu
V závěrečné hodině zpěvu jsme si zopakovali vše, co jsme se společně za toto pololetí naučili. Správný pěvecký postoj, posílili jsme kapacitu dechu a krásně si nasadili hlásek. Vyzkoušeli jsme s dětmi hlasové fitness. Děti se také začínají orientovat v notách. Na závěr hodiny jsme si přezpívali oblíbené písně z kroužku a každý dostal prostor na to se ukázat, jak sólově zpívá. Bravo Zpěváčci! Těším se na další školní rok.