Zámky … a Zahradní slavnost..14.-18.6.2021 B

19. 6. 2021 | Kronika - Bohnice

Princezny, královny, princové a králové – to byli hlavní hrdinové tohoto týdne. Ukazovali jsme si nádherné prostory v zámku, zámecké zahrady, komnaty a také sály.
V tomto týdnu jsme se všichni těšili hlavně na den D, který byl ve středu a užili jsme si ho opravdu náramně! Bylo to krásné cirkusové rozloučení s předškoláky. Pochutnali jsme si na dobrůtkách, buřtíkách, zaskákali ve skákacím hradě a na konec byla i zmrzlina. Bylo jí tak hodně, že jsme si ji dopřáli i další dny ve školce. Mňam. Děti byly ze Zahradní slavnosti tak nadšené, že padly návrhy pořádat slavnosti vícekrát v týdnu – no uvidíme, co se s tím dá dělat. 😛 Na konci týdne jsme si pomocí mozaiky vyzdobili náš vysněný zámek – zámky se moc povedly.  Poslední dny ve školním roce si budeme povídat o cestování, výletech a dalších nápadech, které můžeme, třeba o prázdninách, podniknout.
Tento týden byl ve znamení naší Garden party, pilně jsme trénovali, tak doufám, že se Vám naše vystoupení líbilo. Jinak jsme pokračovali ve všem, co souvisí s hrady, zámky, princeznami…Predškoláčci se učí řadové číslovky, takže závodíme a vyplňujeme pracovní listy. Všichni jsou tak šikovní až mě mrzí, že nás čeká už jen poslední týden.
Rytmika, tanečky, dramaťák: vylepšovali jsme poslední detaily naší produkce.
Tvoření: finišujeme kulisy…
Muzicírování: po skvělém výkonu jsme relaxovali na zahradě!

Z rytířů se stali zámečtí páni a princezny se z věží přestěhovaly do přepychových komnat. Povídali jsme si o zámcích, ukazovali si všemožné obrázky a hráli si se slovy. z papíru jsme si vyrobili královské koruny a podle gusta si je ozdobili. Absolutním hřebem týdne byla ovšem středa, kdy proběhla Zahradní slavnost a spolu s ní i rozloučení s předškoláky; přijel cirkus s artisty, éterem zněly písničky, básničky, smích… Předškoláci dostali šerpu a dárky. Na závěr jsme si zazpívali, pak jsme si opekli buřty, jedli dobroty a zadováděli si na skákacím hradu. A příští týden budeme cestovat. Kam? Kam se nám zachce..!

Hráli jsme naše oblíbené BINGO! Tentokrát s těmito obrázky a slovíčky: castles, prince, princess, king, queen, knight, Prague castle. Zkoukli jsme video o princeznách, opakovali slovíčka, která ve videu byla a na závěr byla písnička, moc nás bavila zpívat! Podívali jsme se dovnitř do zámku a prozkoumali různá místa; parts of a castle, such as tower, windows, and door.
Dramaťák, rytmika, tanečky: Závěrečná generálka před vystoupením.
Tvoření: Vytvořili jsme chrabrého oře pro našeho rytíře.
Sportovní klub: Všichni jsme se báječně vyřádili na skákacím hradě.
Muzicírování: Odreagovali jsme se po práci při tanečku Hoky koky.