Zimní hry a sporty, ZOH… 16.-20.1.2023 J

20. 1. 2023 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme si užívali téma Zimní sporty. Zopakovali jsme si, které známe a ukázali jsme si na interaktivní tabuli spoustu nových jako curling, rychlobruslení, biatlon, obří slalom, akrobacie a podobně. K naší radosti napadl jeden den i sníh, takže jsme stavěli iglú, sněhuláky a sněhové sochy.

Řekli jsme si, co je olympiáda, jak vypadají olympijské kruhy, proč jsou takto zbarvené a ukázali jsme si výkony zejména našich nejúspěšnějších sportovců. Šatnu jsme si dozdobili společným obrazem s našimi postavičkami při zimních radovánkách.

Hitem týdne byla Zimní olympiáda v Sofia School, při které jsme podali krásné výkony, vyřádili jsme se v tělocvičně, obdrželi jsme jedlé medaile, které jsme si sami vyrobili a dostali jsme diplomy.

This week in English we talked about Winter sports and The Winter Olympic Games. We learned simple vocabulary words and sentences: skiing, snowboarding, ski jumping, sledding, curling, ice skating, speed skating, figure skating, ice hokey…, medals ( gold, silver and bronze), I did / I didn’t … We also know that the Olympic Rings represent the 5 continents. Kids also had so much fun crafting and creating their winter sports project and baking their edible gold medals. And finally, we had a great time in the school’s gym playing games and different activities.

Tvoření:

V hodině jsme se věnovali skupinového tvoření. Rozdělili jsme se do několika skupinek a společně jsme vyráběli dekorace týkající se zimních sportů. Moc nás to bavilo a společná tvorba nám dělala radost.

Muzicírování:

Po hlasové rozcvičce jsme si zazpívali několik písniček s tématem zimy za doprovodu živé hudby. Zahráli jsme si také jednu z našich oblíbených tanečních her.

Tanečky, rytmika, dramaťák:

Na začátku hodiny jsme si protáhli tělo krátkou rozcvičkou za doprovodu hudby. Ukázaly jsme si také sestavu tanečních kroků. Ke konci hodiny jsme si zahráli novou taneční hru. Hra procvičila nejen naši pozornost, ale také paměť.

Sportovní klub:

V tomto týdnu jsme se věnovali cvikům na protažení celého těla. Nejprve jsme si zacvičili a po té jsme si zahráli nakolik pohybových her, které podpořili rozvoj naší hrubé motoriky.

Celý týden jsme se pěkně rozcvičovali jako správní sportovci. Byli z nás sjezdoví lyžaři, bruslaři, běžkaři, sáňkaři, skokani na lyžích atd. Krásně nám šlo přiřazovat, co k jakému sportu potřebujeme a jak se na určenou aktivitu oblékneme. Skoukli jsme záznam úspěšných momentů našich sportovců na ZOH. Rádi si procvičujeme jemnou motoriku naším „sněhovým malováním“ (kresba prsty do soli) a hrajeme naši oblíbenou tučňáčí skákací hru.

Všichni jsme se nadšeně zúčastnili školkových ZOH v tělocvičně, kde jsme si jednotlivé disciplíny opravdu hodně užili:). Po úspěšných hrách každý malý sportovec získal medaili a diplom. Moc nás bavilo tvoření bruslí a jejich zdobení. V pátek jsme k bruslím přidali i rybník s bruslařem.

This week we focused on winter sports, especially on Winter Olympic Games sports. We mentioned the most famous winter sports with help of the bingo game. Based on the pictures we tried to recognise these sports. Kids also created their skates.

Rytmika, tanečky, dramaťák: rytmická cvičení s doprovodem tamburíny

Sportovní klub: mašinky, štronzo

Tvoření: snowboard a lyže: malování štětcem, lepení třpytek, tisk prstů a chodidel

Muzicírování: Bude zima bude mráz, zpěv s klávesami, rozpoznávání písniček dle melodie