Zimní hry a sporty… 15.-19.1.2018 Ú

19. 1. 2018 | Kronika - Jirny

Celý tento týden jsme se věnovali zimním sportům. Protože nám sníh moc nepřeje, zhlédli jsme sjezd, slalom, boby, sáně atd. na IT tabuli. Připomněli jsme si, že zanedlouho začne zimní olympiáda a spolu s jejím maskotem jsme doslova prolétli novou olympijskou vesnicí. Zjistili jsme, jaké nové stadiony byly postaveny, jaké druhy zimních sportů na olympiádě budou. Také jsme si připomněli tradici olympijského ohně a olympijských kruhů. Ke konci týdne napadlo přeci jen trochu sněhu, a tak jsme si na zahradě postavili sněhuláčí rodinu.

Logopedie: hláska „Ň“

Grafomotorika: vinutí

Angličtina: tento týden jsme se v angličtině věnovali zimním sportům a sportům obecně. Prezentace tématu proběhla pomocí anglického programu na IT tabuli. Seznámili jsme se s novými slovíčky (bobsleding, athletics, etc.) a zopakovali ty, co již máme znát (skiing, skateing, football, basketball, etc.). Hra na pantomimu sportů. Seznámili jsme se s novou písní „ABC“, kde se děti učí anglickou abecedu, kterou poté budeme používat při spelování. Opakování „verbs“.

Anglický klub: na anglickém kroužku jsme si povídali o olympijských sportech a sportech obecně. Prezentace olympijských kruhů a jejich symbolika. Použití „verbs“ ve větách. Pracovní listy na sportovní potřeby.

V tomto týdnu jsme si povídali o zimních sportech a všeobecně o zimních hrách. Nejdříve jsme si říkali, co všechno můžeme dělat, když je sníh. Že bobujeme, stavíme sněhuláky a koulujeme se. Dále jsme si to namířili do světa sportů. Za chvíli začínají olympijské hry, tak jsme si vysvětlili, co olympiáda je a že jejím symbolem je pět kruhů. Na tabuli jsme si pustili i různé druhy sportů. Seznámili jsme se i s některými sporty, které moc neznáme,  jako například curling. Neustále jsme si hráli na sportovce, cvičili jsme jako oni. Také jsme výtvarně tvořili – započali jsme velkou společnou práci o zimě a našich hrách na sněhu.

Angličtina: zimní hry a sporty jsme procvičovali především díky IT tabuli, protože počasí nám prozatím příliš nepřeje. Kromě zimních radovánek jsme si také ověřili, že nás jen tak něco z míry nevyvede, protože středeční návštěva byla velmi zajímavá, taková zvířátka se jen tak nevidí… 🙂

Hudební a taneční kroužek: s dětmi jsme si připomněli, jak vypadají notičky a sami jsme si je vyzkoušeli napsat. Také jsme se pustili do rytmického cvičení – vytleskávání podle not. Písnička pro dnešní týden – Když jsem já sloužil.
Kroužek zpěvu: zaměřili jsme se na dechová cvičení. Rozezpívali jsme se a udělali jsme si sólové vystoupení. Také jsme začali nacvičovat s hudebními tyčkami Boomwhacker píseň Hlava ramena kolena. Této hře musí děti věnovat zvláštní pozornost a soustředěnost.

Sportovní kroužek: Lišticky i Sovičky trénovali vzpřímenou chůzi – s pomocí létajících talířů, které nosili na hlavě přes překážky.
Výtvarný kroužek:začali jsme barvit naše medailonky