Zimní hry a sporty….16.1.-20.1.2017 B

20. 1. 2017 | Kronika - Bohnice

Jak už název napoví, v tomto týdnu jsem si především hráli a sportovali. Naučili jsme se spoustu nových zimních sportů a také jejich pravidla. Hra na mrazíka a honičky byly téměř každodenní rozcvičkou. Školkou zněla také celý týden krásná „Grónská píseň“, kterou si všichni rádi broukají. Plavání bylo, jako už tradičně, velmi zábavné a okořeněné návštěvou parní lázně – pro prohřátí.

I když venku byla tento týden ukrutná zima, nezkazila nám pořádání v pořadí I. zimní olympiády ve školce. Bobovalo se, závodilo se v biatlonu a dokonce jsme uspořádali i curlingový závod na chodbě. Taková naše zimní olypiáda pod střechou. Všichni nakonec každou z disciplín zvládli a odnesli si zlatou medaili. Byla to parádní akce a určitě ji zopakujeme dříve než za čtyři roky.

Čípak ty stopy jsou? To bude důležitá otázka na příští týden. V něm si totiž budeme povídat o STOPÁCH.

Naši Delfínci jsou skvělí angličtináři a také výborní sportovci. Tento týden jsme dali tyto dvě schopnosti dohromady a užili si spoustu zábavy. Na začátku týdne jsme se v AJ seznámili s názvy zimních sportů a někteří herecky nadaní Delfínci sporty předváděli, zatímco my ostatní jsme hádali. Zahřála nás nová taneční písnička „I wanna shake my sillies out“.  Další den, kdy část dětí plave, se především ti nejmladší snažili naučit něco o zimním počasí a vločkách. Zazpívali jsme si i písničky, např. Snowflake snowflake. Celý týden průběžně zkoušíme vazbu „I can…“ ( Umím…).

Tento týden jsme si s dětmi povídali o tom, co k zimě nepochybně patří a  tím jsou určitě zimní sporty. Každý z nás si jistě rád občas zasportuje, ať už rekreačně či pravidelněji.

Žabičky se učili  a seznamovali se, jaký je rozdíl mezi sportem letním a jaké zákonitosti a vybavení mají sporty praktikující se převážně v zimním období.

Mezi tyto sporty patří lyžování, bruslení, krasobruslení, biatlon, bobování, sáňkování, curling a v neposlední řadě oblíbené koulování a stavba sněhuláka! 🙂

Počasí nám tento týden přálo, takže jsme si mohli minimálně několik těchto sportů vyzkoušet..

Třešničkou na dortu byla 1. zimní olympiáda v naší školce, kde jsme mohli zúročit naše nově nabyté vědomosti o zimních sportech. To bylo legrace!  Vrcholem této olympiády bylo předání zlatých medailí, ze kterých měli všichni velkou radost!

Rytmika, tanečky, dramaťák: Naučili jsme se básničku o lyžařích a zahráli jsme si velice oblíbenou pantomimu  – tentokrát na téma zimní sporty.

Tvoření: Veleúspěšně jsme dopracovali naši Zimní krajinu a na zamrzlém rybníku už řádí bruslařky i hokejisti!

Muzicírování: Naučili jsme se rockovou vypalovačku Bílá zima od CHINASKI a zpíváme ji jako opravdoví rockeři.

Sportovní klub: Při lezení po žebřinách jsme si dali pořádně do těla a zodpovědně pracujeme a naší muskulatuře : ).

Věda je zábava: Květiny rozkvétající na počkání i v zimě? Že to nejde? My víme, že ano, a také proč!