Zimní sporty a olympiáda 18.-22.1.2021 B

22. 1. 2021 | Kronika - Bohnice

ZOH – zimní olympiáda v Sofia School se konala první dva dny v týdnu v době, kdy ještě byl sníh a proto se to povedlo. První dvě disciplíny se konaly venku – bobování a skoky do sněhu. Další disciplíny byly už vnitřní – biatlon a lední hokej. Všichni si olympiádu moc užili a odnesli si i krásné zlaté medaile. V týdnu jsme si také ukazovali rozdíly mezi zimním a letním sportem. Vysvětlovali jsme si, co je fair play. Na IT jsme si ukázali spoustu zimních olympijských sportů a některé jsme viděli úplně poprvé.  Také jsme uspořádali koulovačku z koulí z papíru. Naučili jsme se krásnou básničku o sněhulákovi, které má dva konce – s červeným nosem nebo s oranžovým nosem. V příštím týdnu si budeme povídat o zvířecích stopách, tak věříme, že nám napadne sníh a budou se nám lépe hledat.

Tento týden jsme si povídali o zimních sportech a snažili si užít trochu sněhu venku. Slovní zásobu jsme rozšířili o jména zimních sportů jako je „Ice hockey, skiing, cross country skiing, ice skating, figure skating, speed skating, ski jumping nebo třeba biathlon“, Učili jsme se básničku „Winter Sports“.

Tento týden jsme prověřili svou kondičku. Ve školce probíhal další ročník ZOH, tentokrát jsme naše borce přihlásili na tyto disciplíny: bobování, skoky na lyžích, biatlon a lední hokej. A cinklo to! Zlaté placky jsou doma! A protože sport úzce souvisí se zdravím, zopakovali jsme si, jak utužovat své zdraví, jak se vyhnout nachlazení a jak se postarat o toho, na koho už nějaký ten bacil skočil. Nakreslili jsme velkou ledovou pláň, na kterou jsme nalepili papírové sportovce. Zpívali jsme o závodech na ledě.

Učili jsme se slovíčka k zimním sportům (winter sports: sledging, skiing, skating, ice hockey). Probírali jsme situace, kdy je někdo nemocný (ill) a jde k panu doktorovi ( doctor), aby byl zase zdravý (healthy). Zkoušeli jsme si i slovíčka ze zimního oblečení (winter clothes: hat, boots, gloves, mittens, scarf), která budeme dále procvičovat. Opakovali jsme a vytleskávali jsme věty Jak se jmenuješ ? (What´s your name? a jmenuji se … (My name is…). Průběžne opakovujeme  základí „povely“ – jump, stand up, sit down, turn, swim, fly.

Rytmika, tanečky, dramaťák: nejdříve sportovní diskotéka a potom pantomima. Všichni nadšení!

Tvoření: pro naše papírové lyžaře zákaz provozu ski areálů neplatí.

Vesele fičí z kopce dolů.

Sportovní klub: kondiční Židličkovaná  a relaxační  Vadí – nevadí se nám moc líbilo.

Muzicírování: navštívili jsme eskymáky s Jarkem Nohavicou a jeho Grónskou písničkou.