Zimní sporty a olympiáda 18.-22.1.2021 J

22. 1. 2021 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme se věnovali zimním sportům a zimním hrám. Zopakovali jsme si, jaké zimní sporty známe, jaké k nim potřebujeme vybavení a také, jak se chránit před úrazem. Zimní hry jsme si vyzkoušeli rovnou na školní zahradě. Koulovali jsme se, stavěli sněhuláka, jen ten kopec na sáňkování nám tady chyběl. V pátek jsme si ve školní tělocvičně udělali malou olympiádu a rozdali jsme si medaile.

Téma zimních sportů nás v angličtině moc bavilo. Učili jsme se je pojmenovat, říkali jsme si, které z nich se nám líbí, které umíme nebo které bychom si chtěli zkusit. Abychom byli dobře připraveni, tak jsme se také naučili anglicky pojmenovat oblečení a část vybavení, které nutně k našim vybraným sporům potřebujeme. Nakonec jsme si užili parádní olympiádu – třeba u disciplíny bobsleigh jsme se všichni pořádně nasmáli nebo takový trénink ski jump, ten nám zase dal dost do těla.

Seznámili jsme se s různými zimními sporty. Poznávali jsme je na obrazovce IT, na obrázcích a ke konci týdne už jsme je uměli i krásně předvádět. Víme, co ke kterému sportu potřebujeme a kde ho provozujeme – kluziště, dráha, skokanský můstek a podobně.

Seznámili jsme se s pojmem „olympiáda“, ke které neodmyslitelně patří olympijské kruhy, maskot, průvod sportovců. Stejně tak jsme se dozvěděli, že i zdravotně postižení jedinci umí a chtějí sportovat a ti nejlepší z nich mají čest účastnit se paralympiády.

Týden jsme ukončili v tělocvičně společnou olympiádou Sofia School, na které děti za splněné disciplíny dostaly medaili a diplom.

Tento týden jsme si povídali o zimních sportech: winter sports,

winter games, ukázali jsme si ski, skiing, ice skating, ice hokey, figure skating, snowboarding, curling.

Taky jsme si udělali Winter Olympic Games a víme, že máme 3 druhy medailí: Gold medal, Silver medal and Bronze medal. Také jsme si vyrobili figurky: ice skater and snowboarder.

Výtvarný kroužek

K tématu zimní sporty si Lištičky vyrobily své lyžaře. Sovičky si vytvořily zasněžené pohoří kam společně namalovaly sportovní radovánky.

Kroužek dramatiky a rytmiky

Povídali jsme si o všemožných sportech. Lištičky si zažily, pomocí IT tabule, jaké to je jet v bobové dráze a skákat na lyžích. Sovičky se podívaly co je otužování.

Moc nás baví pantomima tak jsme si zahrály na běžkaře, bobaře, lyžaře atd.

Kroužek muzicírování

S Liškami jsme si zopakovali hudební nástroje, které známe, také jsme si zazpívali písničky o zimě.

Sovičky celým lednem provází nové písničky o ročním období a naučili se novou básničku o příchodu měsíce ledna.

Sportovní kroužek

Lištičky se začaly učit nový taneček Penquin, také jsme si zahráli židličkovanou, překonali překážkovou dráhu.

Sovičky si zahrály na mrazíka, také si zahrály židličkovanou a užily si překážkovou dráhu v podobě Biatlonu.