Zimní sporty + stopy zvířat…17.-28.1.2022 J

28. 1. 2022 | Kronika - Jirny

 

Sovy+Lištičky

Tento krátký týden v naší školce jsme si ještě prodloužili o oblíbené téma Zimní sporty a přidali jsme si k němu v závěru týdne i Stopy zvířat. Počátkem týdne jsme si zopakovali zimní sporty a snažili jsme se najít rozdíly oproti letním sportům. Pěkně jsme se u toho také protáhli „na lyžích, bruslích a sáňkách“ a vyzkoušeli si různé překážkové dráhy. Velký úspěch mělo i tvoření 3D postaviček lyžařů, které jsme dotvářeli dle velké fantazie a nápadů dětí. S lyžaři jsme pak slavnostně sjeli i zasněžený, vlastnoručně vyrobený kopec a vyzkoušeli si různé sjezdařské dráhy.

V závěru týdne jsme hráli oblíbené hry a protáhli si tělíčka v tělocvičně jako různá zvířátka a u toho jsme přiřazovali správné stopy k obrázkům zvířat.

Celým týdnem nás provázely tyto zimní básničky

Rampouch

Rampouch visí ze střechy a vymýšlí neplechy.

Má však zmrzlé nožičky, hlavičku i ručičky.

A tak jenom viset musí, kdo chce ať to taky zkusí.

Chumelenice

Jedna vločka, druhá, třetí, z nebe na zem právě letí.

Jedna vedle druhé sedá, volné místo ještě hledá.

Na strom, střechu, silnici, udělají čepici.

Angličtina

This week in English we talked about Winter sports and The Winter Olympic games. We learned simple vocabulary words: skiing, snowboarding, ski jumping, sledding, curling, ice skating, figure skating, ice hokey. We also know that the Olympic Rings represent the 5 continents. Kids also had so much fun crafting and creating their ski men. And finally, we had a great time in the school’s gym playing Games, such as different animal moves and matching the animal tracks (frog, duck, horse, snake…). We are also learning the Song: Walking in the Jungle https://m.youtube.com/watch?v=GoSq-yZcJ-4

 Rytmika, tanečky, dramaťák: umíme novou básničku „Mrak“, a šli jsme po stopách lesních zvířátek, ve kterých půjdeme i následující týden

Sportovní klub: pohybové hry v duchu zimních olympijských her, olympijská dráha a soutěže….všichni máme zlatou medaili

Tvoření: tvorba olympijských kruhů a lyžařů na svahu (zachycení pohybu)

Muzicírování: písničku „Na lyže“ jsme zazpívali na jedničku