Živly, horoskopy … 26.-30.1.2015

28. 1. 2015 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme si povídali o znameních zvěrokruhu. V pondělí jsme si představili čtyři živly, které se v přírodě nacházejí.

Vytvořili jsme si skupinky, ve kterých jsme vytvářeli čtyři velké práce, které znázorňovaly oheň, vodu, vítr a vzduch. Každá skupinka vymýšlela, co vše s jejich vybraným živlem může souviset a kde v přírodě se nachází. Úterý a středu jsme věnovali dokončení velké výtvarné práce do soutěže anglických mateřských škol v Praze, které jsme se již zůčastnili i minulý rok. Tento rok bylo o mnoho jednodušší téma (než „Mír“ v roce minulém)  – Zvířata a děti. Proto jsme se rozhodli vytvořit ve spolupráci s pobočkou v Bohnicích čtyři velké práce. Jako názvy jsme vymysleli: „Les v zimě“, „Zvířátka ve městě“, „Zvířodětský řetěz“ a „Prales je náš!“. Tento týden jsme dodělávali právě práci Zvířátka ve městě. Na již vytvořené domy jsme nalepili okna plná dětí a domácích mazlíčků. Ve čtvrtek jsme si povídali o hvězdách a souhvězdích. Ze speciální svítící Fimo hmoty jsme vytvarovali hvězdy a korálky, které vytvoří společně s planetami náš osobní vesmír. Až bude hotový, zavěsíme ho ve třídě pod strop, kde udělá nejvíce radosti při odpočinku, kdy bude svítit. Poslední den jsme si vymalovali všechna znamení zvěrokruhu, která jsme nalepili na velké kolo, které nám bude připomínat, kdy slavíme narozeniny. Příští týden se budeme zabývat pranostikami, takže se máme na co těšit! Pěkný víkend Vám všem!

Tento týden jsme se vydali do vesmíru. Naučii jsme se o čtyřech živlech a také jsme si je osahali ve skleničce, tedy kromě ohně. Nalepili jsme na čtvrtku krepový papír, který je znázornil.Druhý den jsme si povídali o hvězdách, které jsme nakreslili ve tvaru souhvězdí „Velký vůz“. Ve středu a ve čtvrtek jsme pomáhali se soutěžním dílem. Vybarvovali jsme předem připravené šablonky holek a kluků a pejsků a koček. Držte nám palce, ať se nám v soutěži daří. Moc se nám líbilo čtvrteční modelování s kouzelnou hmotou. Poslední den jsme ozdobili kruh, na který jsme potom společne se sovičkami nalepili i znamení.

Rytmika

• taneční improvizace –  s krepovým papírem na téma oheň,vítr, voda – děti tančily na známé i neznámé písně- ,,Červená se line záře“, ,, Oheň, voda, vítr“, ,,Vítr“, ,,Vánek“, ,,Voda má“, ,,Voda voděnka“.
  • rytmizace – děti se učily hrát na plastové lahve podle předlohy.
  • závěr – taneční improvizace na písničku ,,Hasiči“ – děti tančily oblíbený taneček.

Hudební kroužek

Na hudebním kroužku jsme se nejdříve rozezpívali, jako velcí zpěváci. Potom jsme si pro rozhýbání zopakovali Tarzaní píseň. Seznámili jsme se s novou písničkou, ve které si teta Sylva ochočila lva (Moje teta Syvla, ochočila si lva!) . Tato hříčka se slovy se dětem zdála hodně legrační.

Tvořivá dílna

Vytvořili jsme z obrázků, které jsme vystřihli z časopisů zeměkouli. Tam, kde je na planetě voda, jsme nalepili obrázky vody, tam, kde je pevnina, nalepili jsme obrázky, které patří na pevninu. Děti tak seskládali z obrázků vody a země planetu Zemi.

Sportovní hry

Rozcvičili jsme se společně při krátké rozcvičce. Zahráli jsme si hru na kočku a na myš. Také zopakovali pohybovou hru na peška. Naučili jsme se novou hru „Oheň, země, voda, vzduch“. Zaběhali jsme si a nakonec jsme se pořádně vydýchali.

Anglický klub

Tento týden jsme se naučili spoustu nových věcí a slovíček. Povídali jsme si o živlech- slovní zásoba: air, fire, earth, water. V rámci anglického klubu jsme přidali slovní zásobu z vesmíru, dětem se toto téma velice líbí. Také jsme se učili, jak se ptáme na věk: How old are you? a jak odpovíme. Taky jsme si hráli hru Hello, Mr. Crocodile a zopakovali při ní barvy.

Key words: a planet, Earth, a star, a rocket, the Sun, the Moon, Saturn

Odkaz: