Životospráva

Dětem poskytujeme plnohodnotnou a vyváženou stravu podle příslušných předpisů. Jídlo do Sofia School dováží externí firma Bionea – zařízení školního stravování s. r. o., která je na trhu hodnocena jako mimořádně kvalitní.

Děti během dne dostávají přesnídávku, oběd a odpolední svačinu podle toho, jakého programu se v Sofia School účastní. Mezi jednotlivými pokrmy jsou dodržovány vhodné intervaly. Je zajištěn dostatečný pitný režim v průběhu celého dne.  Děti si samy s vlastním označeným hrnečkem pravidelně nalévají ovocný čaj nebo vodu. Do jídla  je nenutíme, ale snažíme se, aby všechno alespoň ochutnaly a naučily se zdravému stravování.

Nabízíme dětem chutnou, kvalitní, pestrou domácí stravu.

Obědy jsou připravovány převážně z potravin s nízkým glykemickým indexem, což pomáhá tělu udržovat stabilní hladinu cukru. Potraviny obsahují optimální obsah vlákniny, důležitý pro správné trávení. Sůl  se nahrazuje sušenými bylinkami. Maso se připravuje převážně vařením, dušením a pečením, aby se nemusel přidávat tuk navíc, případně aby se část tuku z masa eliminovala. Olej se používá olivový a řepkový. V jídelníčku jsou zahrnuty potravina jako například cizrna, dýňová semínka a olej, špaldová mouka, pohanka, kuskus, jáhly, cuketa, domácí těstoviny, čerstvé bylinky a zdravé složky. Moučníky jsou připravovány přímo ve výrobně, pečivo též.

Děti jsou každodenně dostatečně dlouho venku (s ohledem na kvalitu ovzduší) a mají dostatek zdravého pohybu i vhodné pomůcky k pohybovým aktivitám venku i ve třídě. Respektujeme individuální potřebu spánku a odpočinku jednotlivých dětí. Dětem s nižší potřebou spánku nebo starším dětem nabízíme jiný klidný program.

Pedagogové se sami chovají podle zásad zdravého životního stylu a poskytují dětem přirozený vzor.

Hygiena

Ve školce jsou dodržovány nejpřísnější hygienické předpisy. Celodenně děti pijí nápoje z plastových hrníčků označených vybranou značkou jen pro ně, používají papírové ručníky a papírové kapesníčky. Po obědě si pravidelně čistí zuby a po každé činnosti si samozřejmě myjí ruce. Postýlky s povlečením mají také označené svou značkou. Pro případ nouze mají k dispozici školkové náhradní oblečení, tepláčky a trička zvlášť pro chlapce a děvčata.