Zvířata a jejich mláďata… 28.3.-1.4.2016 Ú

1. 4. 2016 | Kronika - Jirny

Začátkem týdne jsme si s dětmi povídali o zvířatech, která žijí u nás i ve světě. Na IT tabuli děti hrály hru na poznávání mláďat a učily se je nazývat v anglickém jazyce.
Ve středu pak děti hrály hru na veterináře, kteří provádí farmou pana učitele. Od Jiřinky jsme si půjčili bílý plášť a hned se z nás stali veterináři. Děti se proměnily ve zvířecí rodiny a zábava mohla začít. Také jsme si vyrobili farmu zvířátek z krabic a vystřihovali zvířata z papíru..
Další den bylo plavání, a tak jsme byli spojeni s třídou Lištiček. Hned bylo mláďat plná třída a tak jsme si hráli na nemocnici pro zvířátka. Pan veterinář se ptal zvířátek, jak se cítí a co potřebují k jídlu. Zeleninu, ovoce, seno, maso anebo všechno.
Pátek pro nás byl dnem opakovacím a tak jsme sledovali na IT tabuli, jak se líhnou vajíčka a jak vypadá zvířecí rodinný život.

Pak jsme zpívali a tancovali na písničky z IT tabule.

Tento týden byl doslova plný mláďátek. Společně jsme objevovali, jak se jmenuje mláďátko ovečky, kravičky, jak mládě koně, kozy, husy, králíka… Neméně jsme se podivovali nad správnými jmény „tatínků“ ( např. ovce – beran – jehně ).
Se zvířátky jsme si hráli a přiřazovali je k sobě na didaktických obrázcích, hledali jsme v knížkách a také na interaktivních tabulích. Tam jsme si také poslechli jejich zvuky a zkoušeli jsme, kdo zvířátka podle zvuku pozná.
Naučili jsme se společně novou básničku “ O Koníkovi „. Zazpívali jsme si písničku “ Pásla ovečky „.
Nakonec jsme si zahráli vědomostní soutěž s obrázky ( opět na poznávání zvířat a mláďat ).
V naší třídě jsme též nadšeně přivítali nové děti, které k nám tento týden nastoupily. Doufáme, že se jim u nás bude stále líbit tak, jako dosud. 🙂
Logopedie
Tento týden jsme se věnovali hlásce “ Z “ a jemným rozdílům s hláskou “ S „.
Např. kosí – vosí / sup – zub / koza – kosa … atd.

Hudebka + tanečky Zumba

Díky svátečnímu pondělí bychom přišli o tanečky a tak jsme si v úterý zvládli nejen naučit novou písničku „Dejte mi pastelku, nakreslím pejska“ s klavírem a s pohybovým doprovodem, ale zopakovali jsme tanečky z minulého týdne a seznámili se s novým Zumba tanečkem „Roboti“. Nadšení byli nejen kluci 🙂

Tvořivá dílna

Tento týden jsme si vytvořili statek pro zvířátka z krabic místo cihel. Krabičky jsme namalovali a přilepili do tvaru domu. Na statek jsme vystříhali zvířátka, která jsme vymalovali pastelkami.

Sportovní hry

Rozcvičili jsme se všichni dohromady, protáhli celé tělo. Opakovali jsme si cviky ve dvojicích. Zasportovali při fotbalu a pořádně zaběhali. Zahráli závody a uvolnili jsme se při volných hrách.