Zvířata a jejich mláďata… 7.-10.4.2015

10. 4. 2015 | Kronika - Bohnice

Delfínci:

Školka je plná drobotiny! Máme tu nejen děti, ale i jehňátka, koťátka, telátka…, protože jsme si povídali o mláďátkách.

V úterý jsme se podívali na jehňátka, kůzlátka a telátka. Jsou moc roztomilá, proto jsme si společně vyrobili nádherné telátko, které bydlí s námi ve školce.

Ve středu jsme zjistili, jak vypadá selátko a hříbátko a co všechno dokáže, když se narodí. Naučili jsme se o nich písničky a básničky. Umíme je parádně!

Ve čtvrtek jsme mluvili o štěňátkách a koťátkách, které máme moc rádi. S Tomášem jsme si vyrobili koťátka z papíru a každé dostalo jméno. Naše Micky, Micinky, Kittynky jsou moc krásné!

V pátek jsme si povídali, které mláďátko se nám nejvíce líbí. Zvítězila koťátka a štěňátka. Ještě jsme stihli oslavit s Adélkou její narozeniny – GRATULUJEME ADÉLKO! A vyrazili jsme užívat nádherné jarní počasí.

Krásný, sluneční a teplý víkend, užívejte sluníčka, protože celý příští týden budeme pátrat po tom, co se děje pod zemí.

Písničky:

Kočka leze dírou, Skákal pes, Koupím já si koně vraný, Běžela ovečka, Halí, belí, Když jsem já sloužil, Krávy, krávy, Pásla ovečky

Básničky:

Čuník

Tunel uděláme,
kolo do něj dáme,
malou misku od maminky
a na misku dvě rozinky.
Dvě kuličky místo očí,
ať se hlava koukat učí.
Velké uši přilepíme –
a kopýtka dokreslíme,
pak ocásek nahoře:
čuník stojí na dvoře.

Tento týden se žabičky  pomocí pohybových a smyslových her seznamovaly s domácími zvířaty a jejich životem. Učily se pojmenovat mláďata známých zvířat. Také přiřazovaly správné zvuky, které zvířata vydávají, a při té příležitosti pracovaly s hlasem.

První den po Velikonocích jsme zjišťovali, jak vypadají a jak se jmenují mláďata kravičky, kozy a ovce. Provázela nás píseň od Uhlíře a Svěráka „Krávy, krávy, jak si vlastně povídáte, krávy krávy jakou máte řeč“.

Další dny jsme si hráli na pejsky a na kočičky. Dramaticky jsme se pokoušeli ztvárnit píseň „Kočka leze dírou, pes oknem“, za pomocí kulis, a v režii dětí.

Že mládě od prasete není „miminko od prasete“ jsme se dozvídali poslední dny. Tvořili jsme selátka pomocí papírových talířků, barev a lepidla. Naše růžová selátka si můžete prohlédnout na nástěnce

Anglický klub

V rámci tématu „Zvířata a jejich mláďata“ jsme se naučili správně pojmenovat zvířata. Použili

jsme obrázky z encyklopedií, určovali jsme barvy, velikosti i tvary.

Písnička

Three Little Kittens

Slovní zásoba

a piglet, a cub, a kitten, a puppy, a chick

Odpolední aktivity:

Tvoření: Vytvořili jsme společný obrázek kuřátek na rozkvetlé louce. Jsou úžasná!

Muzicírování: Terezka nás naučila další novou písničku Máme rádi zvířata. Náš repertoár už nabývá úctyhodných rozměrů.

Sportovní klub: Krásné jarní sluníčko nás vytáhlo ven a naše hry venku měli i obecenstvo. Kolemjdoucí se zastavovali a obdivovali, jak to krásně umíme!