Zvířata domácí a hospodářská..12.-16.4.2021 B

17. 4. 2021 | Kronika - Bohnice

Předškoláci
Celý tento týden byl ve znamení zvířátek. Povídali jsme si o zvířatech domácích a hospodářských. Zpívali jsme si písničku o mláďátkách a naučili se báječnou básničku o tom, jak si zvířátka povídají. Na IT jsme spojovali stíny zvířátek, hráli hru „poznej maminku a tatínka“ (samozřejmě zvířecí) a také jsme si vyrobili krásnou farmu plnou krásných zvířátek. Procvičili jsme u toho stříhání, lepení, představivost a v neposlední řadě také spolupráci s ostatními kamarády. Také už víme, čím jsou pro nás zvířátka užitečná a proč je chováme. V příštím týdnu zůstaneme u zvířátek, ale podíváme se na divoká a volně žijící.
Tak konečně zase všichni spolu ač v trošku jiném režimu. Na rozjezd jsme si opakovali domácí zvířátka a zvířátka z farmy a jejich mláďátka. Umíme je rozdělit na „Pets“ a „Farm animals“. Víme jaký je mezi nimi rozdíl a hlavně si umíme odpovědět na otázku „What we get from ….?“. „Egg, milk, meat, honey.“ Zasmáli jsme se při zpívání písničky „O Mac Donald had a farm“ kde jsme si přidávali, co nejvíce zvířátek a tím se naučili „What sounds does the animal make?“
Po dlouhých dnech strávených doma a po Velikonocích jsme se ve školce přivítali jak se patří! Pořádně jsme si pohráli s hračkami ve třídě, zadováděli, řekli si všemožné zážitky a hlavně jsme si povídali o zvířatech a jejich mláďatech; domácích a hospodářských. Poznávali a přiřazovali jsme k sobě mámu, tátu a mládě. Také jsme je poznávali podle zvuků a říkali si, čím nám jsou užitečná. Vyrobili jsme si „Kuřátko a kachňátko na rozkvetlé zahradě“. Zazpívali jsme si jarní písničky a doprovodili se na perkuse. Jo – to nás baví!
V naučném videu nás jeden kluk vzal na farmu a ukázal nám zvířata, která tam žijí. Učili jsme se je pojmenovat. Pak se nám zvířata schovala a my je hádali pomocí siluet. Také jsme si ukazovali a říkali, co nám ta zvířata dávají (milk, sausage, wool, cheese, honey,…). A připomněli jsme si písničku „Mary had a little lamb“.
Rytmika, tanečky, dramaťák: hráli jsme pohádku O kůzlátkách.
Tvoření: vyrobili  jsme úctyhodné stádo koní.
Sportovní klub: zvířátkové pohyblivé pexeso a židličkovaná nám daly do těla!
Muzicírování: tančili a hráli jsme si s písničkou Mláďata.