Zvířata domácí a hospodářská..12.-16.4.2021 J

17. 4. 2021 | Kronika - Jirny

Sovičky.
Tento týden jsme si náramně užili! Do školky jsme se už všichni moc těšili! Přivítali jsme společně jaro a abychom jaro přivolali i do školky, vyrobili jsme květy šeříku. Vydali jsme se do polí a luk po stopách zvěře. Potkali jsme třeba kachny i s kachňátky! Také jsme se u on-line krmítek zahlédli různé druhy ptáků a velmi nás bavilo, když se přišli podívat ke krmítku i veverky a srnky. Společně jsme se taky vydali na on-line farmu Naděje, kde bydlí spoustu zachráněných zvířat.

Lištičky

Tak sice v malém počtu, ale zase zpátky ve školce. Bavili jsme se o zvířátkách, názvech členů jejich rodinek. Jak dělají, v čem bydlí a co rádi jí. Víme, že některá zvířátka mají holou kůži, některá srst či peří. Prohlédli jsme si spousty obrázků a shlédli několik zajímavých videí. Celý týden nás doprovázely pohádky a písničky o zvířátkách. A na závěr týdne jsme si vytvořili společný jarní obraz se zvířátky, který jsme na ukázku umístili do šatny.

Angličtina

Bylo skvělé se po tak dlouhé době vidět naživo, tak jsme si samozřejmě v úvodu týdne povídali o tom, jaké to pro nás bylo učit se ve školce online. Pak už jsme se vrhli na různé hry a aktivity, ve kterých jsme si opakovali slovíčka všech možných domácích zvířátek, snažili jsme se je podle popisu uhádnout a také jsme na konci týdne zvířátka už sami dokázali popsat tak, aby ostatní mohli uhádnout, o kom mluvíme.