Zvířata domácí a hospodářská…4.-8.4.2022 B

11. 4. 2022 | Kronika - Bohnice

Tématem tohoto týdne byla zvířátka a jejich mláďátka domácí a hospodářská. Ukázali jsme si jaká zvířátka bydlí na farmě a která chováme v domácím prostředí. Naučili jsme se jejich mláďátka. Protože se blíží Velikonoce zasadili jsme si velikonoční osení a poctivě zalévali. Uvidíme jestli nám do příštího týdne vyroste. Naučili jsme se básničku o babičce a zvířátkách a zpívali si píseň o mláďátkách. Výrobkem týdne byl ptáček, který se právě vyklubal z vajíčka – krásně nám ozdobil školku. Podle zvuků jsme také poznávali zvířata. Příští týden bude VELIKONOČNÍ. Moc se na něj těšíme.

Rytmika, tanečky, dramaťák: pantomima nás baví a ta o zvířátkách úplně nejvíc!

Tvoření: vyzdobili jsme školku jarními květinami ????.

Sportovní klub: hráli jsme hry o zvířátkách a  největší úspěch sklidila ta Na kočku a myš!

Muzicírování: už známe hodně písniček o zvířátkách a přibyla k nim  další – Tři čuníci!

Prožili jsme krásný týden plný zvířátek. Na zvířátka jsme si hráli, poznávali jejich zvuky a říkali si, kde žijí a jak nám mohou být užitečná. Opakovali jsme si názvy zvířat a jejich mláďat. To jsme zvládali dobře! Říkali jsme si básničku o koze, co cupitala a zpívali a hráli mix písniček o zvířátkách – byla z nás „zvířecí kapela“. Namalovali jsme včelky a už nám bzučí na chodbě. Příští týden už se těšíme na Velikonoce, budeme barvit vajíčka a povídat si o svátcích jara. A ve čtvrtek budeme mít návštěvu – dravce a sovy!

This week in English, we looked at baby animals that are born in spring. These animals included Piglet, Duckling, Foal, Calf and Lamb. We also sang Old MacDonald Had a Farm to sing about our animals that we learned. We continued learning our feelings song from last week.