Zvířata domácí a hospodářská…4.-8.4.2022 J

11. 4. 2022 | Kronika - Jirny

Sovičky

Téma zvířátek jsme probrali opravdu hodně podrobně a moc nás bavilo.

Počátkem týdne jsme si povídali o mazlíčcích, jak o ně pečujeme a co všechno taková zvířátka potřebují, aby se u nás doma cítila dobře.

Přidali jsme si podrobné informace o užitečných zdomácnělých zvířátkách, která se často chovají na farmách.

Vyprávěli jsme si o tom, proč tato zvířátka chováme a čím jsou pro člověka užitečná. Zkoušeli jsme si zobat zrní kolíčkem na prádlo, nosit „vajíčka“ na lžíci po překážkové dráze a zahráli jsme si oblíbené zvířátkové Bingo. Přečetli jsme si a také s chutí zahráli pohádku O kohoutkovi a slepičce.V závěru týdne jsme si povídali o zvířátkách a jejich mláďatech a zkoušeli uhádnout, kdo představuje jaké zvířátko. S chutí jsme se protáhli jako pejskové, kočičky, slepičky, kohoutkové a kuřátka a zazpívali si naše oblíbené zvířátkové písničky: Já mám koně, Když jsem já sloužil…

Různá zvířátka jsme také hledali na našich procházkách. Nejvíc se nám asi líbili koníci a poníci:)

Angličtina

This week in English we talked about domestic animals. We learned and practiced domestic animal vocabulary and learned about how to take care of a dog. We practiced feeding the dog and picking up after the dog. We also practiced counting by using cat food to feed the cat and played a fun game of Spring Bingo. Our song of the week was “I like Animals  https://www.youtube.com/watch?v=yS1zl4g7HLA

Rytmika, tanečky, dramaťák:  slepičí tanec, divadlo “ O slepičce a kohoutkovi“

Sportovní klub: taneční čtvrtek, jóga rozcvička

Tvoření:  tvoření žvýkající kravičky

Muzicírování: umíme novou písničku „Když jsem já sloužil“

Lištičky

Téma Zvířátka a jejich mláďata se nám moc líbilo. Prohlédli jsme si spoustu obrázků domácích a hospodářských zvířat. Na interaktivní tabuli jsme si zahráli hru na poznávání maminky, tatínka a mláďátka. Vyprávěli jsme si, kde která žijí, co jí a čím nám prospívají, co nám dávají. Poznávali jsme jejich zvuky. Shlédli jsme video líhnutí kuřátka z vajíčka. A pochopitelně jsme nezapomínali ani na naši třídní zahrádku. Většině z nás už klíčí rajčátka, někteří už mají i vyšší rostlinku. Z čočky už jsou velké rostlinky a zkusíme si ji přesadit do většího květináče a pak na zahrádku. Samozřejmě si své rostlinky zaléváme.

Angličtina

This week in English Foxies learned easy vocabulary words: farm, animals, pets, growing, puppy/dog, kitten/cat, chick/chicken, lamb/sheep…We also talked about animals and learned what are the farm animals: chicken, sheep, rooster, goat, cow, duck, horse… and discovered their sounds: the cow says moo, the duck says quack, the sheep says baa… We also had a lot of fun playing games such  as a quiz recognizing the animal according to the sound and the animals’ bingo.

Old McDonald Had a Farm Song

https://www.youtube.com/watch?v=_6HzoUcx3eo

It’s Spring Time Song

https://www.youtube.com/watch?v=QdBbBZkITxA

Rytmika, tanečky, dramaťák: hádanky se zvířátky, tanečky s interaktivní tabulí
Srst jak oheň oblékla si,
čtyři tlapky protáhla si.
Ocas v bílé smočila,
na zajíčka skočila.
(liška)
Jsem tvůj věrný kamarád,
chci tě chránit, chci si hrát.
(pes)

Sportovní klub: Čáp ztratil čepičku (podle barvy čepičky děti hledaly hračky)

Tvoření: ovečka: kreslení, lepení vaty

Muzicírování: Když jsem já sloužil, Krávy, krávy, jak si vlastně povídáte

Když jsem já sloužil
to první léto,
vysloužil jsem si, kuřátko za to.
A to kuře krákoře,
běhá po dvoře,
má panenka pláče
doma v komoře.

Krávy, krávy jak si vlastně povídáte,
krávy, krávy, jakou máte řeč?
(Ovce, hadi, pejsci, kočky…)