Zvířata a jejich mláďata… 3.-7.4.2017 Ú

7. 4. 2017 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme se věnovali mláďátkům, která se teď na jaře všude rodí. Povídali jsme si o nich, ukotvovali si jejich názvy a říkali jsme si o mláďatech spoustu zajímavostí… Také nás navštívila paní logopedka a ve středu nás vtáhla do velikonočního veselí paní Hamajdová se svým hudebním pořadem. Stihli jsme si i nádherně vyzdobit celou školku i dvůr, skládali jsme z papíru motýlí křídla… Na závěr jsme si vyrobili nádhernou jarní koláž.

Logopedická prevence: hláska „Š“

Grafomotorika: přerušovaný horizont

Výtvarný kroužek: skládání z papíru „Motýl“ a „Tulipán“

Tento týden byl ve školce velmi nabitý. Logopedický screening, velikonoční hudební program a jarní výzdoba veškerých prostorů. Proto jsme formou CLIL provázeli v angličtině veškeré české aktivity. Děti se seznamovaly s novou slovní zásobou u výtvarného a hudebního programu, ukotvovaly si anglické fráze, procvičovaly odpovídání celými větami a také dotazování celými větami. S dětmi jsme navázali na české téma zvířecích mláďat, takže jsme upevňovali slovní zásobu na téma „baby animals“. Děti se seznámily s novou písničkou „Mary had a little lamb“ a procvičovali jsme vystoupení na Čarodějnice (písničky a choreografii).

Anglický klub

Na anglickém kroužku jsme s dětmi dokončovali tvorbu jarních květin, které jsme si pojmenovávali do angličtiny a dále jsme vyráběli malého králíčka „little bunny“ jako dekoraci do třídy.

Tento týden se stala z naší třídy taková malá farma domácích zvířat a jejich mláďátek. Zvířátka jsme přiřazovali nejen pomocí obrázků, ale i na pracovním listě. Zahráli jsme si na popletené zvuky zvířat, naučili se básničku, zazpívali si písničku „Když jsem já sloužil“ a určovali jsme první písmena na začátku slov. Vytvořili jsme kuřátka rozfoukáváním tuše a procvičili tak svůj dech. Zaseli jsme osení a už se moc těšíme na Velikonoce.

Hodně zvířátek už známe, ale co jejich mláďátka? Procvičovali jsme nejen nová slovíčka, ale také jsme si povídali o jejich životě, např. co mají rádi a co naopak ne (meat/milk/grass). Také jsme poslouchali zvuky zvířátek a věřte, že ty anglické jsou zcela odlišné… 🙂

Dramatický/pohybový kroužek
S dětmi jsme jsme si vyzkoušeli hereckou etudu – Jak roste jarní kytička. Naučili jsme se básničku Včelka a také tajnou choreografii, která ozdobí dubnové vystoupení Čarodějnice. S Lištičkami jsme si zatancovali kruhový taneček Pásla ovečky.

Hudební/pěvecký kroužek

Jaro probouzí zvířátka a my jsme se s dětmi rozhodli jaro a mláďátka přivítat písničkou z dílny Svěráka a Uhlíře “ Svátek zvířat“. Také jsme se zaměřili na rytmická cvičení celého těla.

Kroužek populárního zpěvu
Pěveckou techniku se snažíme utužovat, kapacitu dechu též. Zaměřili jsme se na vycítění melodií a jejich směru. Pomocí ruky jsme si několik cvičení ukázali. Tento týden jsme si zopakovali všechny písně, které se zpěváčky pečlivě cvičíme. Také jsme si vyzkoušeli zpívání s hudebním podkladem.

Pohybový kroužek

Tento týden jsme se zahřáli na opičí dráze, váleli jsme sudy a naučili se svíčku. Na konec hodiny jsme si zahráli na přání dětí oblíbený florbal.

Malý přírodovědec
Tentokrát jsme s Tomášem zjistili, že práce kouzelníka je vážně těžká. Vyráběli jsme si kouzelnickou knihu, cokoliv jsme do knihy vložili a v knize zavřeli, bylo potom na druhé straně. Rozum nám nebral, jak to ta kouzelná kniha dokázala… 🙂