Zvířata a jejich mláďata II… 16.-20.4.2018 B

20. 4. 2018 | Kronika - Bohnice

Delfínci
Tento týden byl hodně divoký – řeč byla o zvířátkách, která žijí ve volné přírodě. Zapátrali jsme do lesů, džunglí, pouští a poznávali zvířátka o kterých jsme dříve ani nevěděli, že existují. Zpívali jsme píseň o džungli a říkačka byla o opičákovi. Využili jsme interaktivní tabuli a poznávali podle stínů a zvuků zvířátka. V další hře jsme se zaměřili na rozdělení zvířat, podle toho kde žijí – voda, vzduch a souš. Výrobkem týdne byl sloník, vyrobený z roličky od toaletního papíru a každý dal sloníkovi legrační jméno. Některá nás pobavila – sloník Lepidlo, sloník Pepíno atd. Už teď se těšíme na příští týden, kdy si budeme povídat o čarodějnicích a uprostřed týdne vyrazíme na výlet do nedaleké ZOO.

Angličtina: rozšířili jsme si slovní zásobu zvířátek o další nová jako např. Woodpecker, stork, starfish, owl nebo rhinoceros. Rozdělili jsme si je na skupinky, tedy na ty kteří létají-fly, chodí-walk, run, hop a plavou-swim. Vyprávěli jsme si příběhy o jednotlivých zvířatech a hledali je na obrazcích.
Žabičky
Pokračovali jsme v povídání o zvířátkách, jen jsme se ve zvířecí říši zaměřili na ta exotická a divoká. Naše třída se proměnila v džungli a divoký les. Díky IT tabuli jsme si všechna zvířátka prohlédli pěkně zblízka a pověděli si, kde je můžeme vidět a co jí. Timon & Pumbaa nám zazpívali hit „The lion sleeps tonight“ a my jsme tancovali jako zběsilí! 🙂 Celý týden byl plný her a zábavy, opakování barev a tvarů. Užívali jsme si slunečné počasí na hřištích i v lese. Naučili jsme se básničku o tygrovi a písničku o slonu, který vám za bonbon zatroubí na chobot. Vyrobili jsme si myšky na sýru. A sýru ubývá a ubývá… Čím to bude? Asi se nám myšky opravdu vydařily!
Rytmika, tanečky, dramaťák: zahráli jsme si zvířátkové pexeso a moc nám to šlo.
Tvoření: sázeli jsme na zahradě ostošest – už nám rostou jahody i kytičky.
Sportovní klub: překážková dráha se skákacím míčem dala zabrat i předškolákům, ale nakonec jsme ji zvládli všichni. 🙂
Muzicírování: vyšperkovali jsme písničku o králíkovi.
Věda je zábava: podívali jsme se na stavbu květu. Pod lupou jsme prozkoumali tulipán.