Zvířátka se připravují na zimu… 9.-13.10.2017 B

13. 10. 2017 | Kronika - Bohnice

Tento týden byl plný zvířátek. Zjišťovali jsme kde a jaká zvířátka se připravují na zimu a někdy to bylo pro děti opravdovým překvapením. Zpívala se písnička O bobrovi. V básničce týdne byl hrdinou had s knírem. V týdnu jsme si vyrobili krásnou podzimní krajinu, ve které nechyběla veškerá zvířátka a podzimní plody, které jsme ulovili na procházkách v okolí školky. Při této činnosti jsme spolupracovali a cvičili práci ve skupině – šlo nám to parádně. V týdnu nám přálo počasí a tak jsme chodili do lesů a parků a hledali zvířecí skrýše, obydlí, ptačí budky, nory a další schovávačky – bylo jich opravdu hodně. Už teď se těšíme na další týden, kde nás čekají PLODY PODZIMU.

Angličtina: pomocí nových písní jsme se naučili spoustu nových slovíček a zopakovali jsme si hudebně pohybové hry z minulého týdne.

Anglický klub: podívali jsme se zblízka jak vypadá jablíčko – zvenku i zevnitř. Nakreslili jsme si také vlastní a povídali si o různých druzích ovoce a zeleniny. Naučili jsme se také hledat „Opposites“ černý-bílý, léto – zima, horký – studený atd.

Všechny nás zajímalo, jak se zvířátka připravují na zimu, a s tím nám moc pomohla IT tabule. Zjistili jsme, jak si zvířátka připravují zásoby, kam si je schovávají a kde spí. Pověděli jsme si, co je krmelec, nora, zimní spánek a poslouchali jsme, jaké zvuky lesní zvířátka vydávají! To bylo zajímavé! Kreslili jsme letokruhy a vyrobili jsme si ježky. A hádejte z čeho: z brambor a špejlí! Ježci jsou legrační a hezky nám zdobí školku. A protože jsme potřebovali brambory, rovnou jsme se o nich naučili další lidovou písničku „Kopu, kopu brambory“. Básničkou tohoto týdne byla hezká a známá „Foukej, foukej větříčku“. A příští týden pokračujeme s dalším podzimním tématem: budeme si povídat o podzimních plodech!

Rytmika, tanečky, dramaťák: parádně jsme si zařádili u zvířecí pantomimy.

Tvoření: pustili jsme se do keramiky a vyrobili podzimní listí. Krásně ozdobilo školku!

Sportovní klub: Terčina opičí dráha nám dala pěkně do těla, ale moc se nám líbila.

Muzicírování: naučili jsme se novou písničku o morčátku, pro které vůbec není jednoduché vybrat jméno.

Věda je zábava: pozdní babí léto nám nabídlo pokračování našeho pokusu se skeletováním listů. Byla to precizní práce, ale zkoumali jsme ostošest!