Americký týden… 24.-28.5.2021 J

28. 5. 2021 | Kronika - Jirny

Uplynulý týden se nesl v americkém duchu. Díky interaktivní tabuli jsme mohli společně navštívit Grand Canyon, Yellowstone park, ale taky jsme si mohli projet ve žlutém taxíku snad celý New York. Poslechli jsme si hymnu a spočítali všechny hvězdy na vlajce a dozvěděli se, proč jich je tam vlastně tolik. Kromě objevení Ameriky jsme také tento týden stihli nacvičovat na letní besídku!

Rytmika,tanečky,dramaťák: Projeli jsme rychle Ameriku a zastavili jsme se na chvíli v pár státech, abychom se něco naučili a podívali se, jak to tam chodí. Například na Hawaji jsme si udělali typickou ozdobu na krk z kytiček a zkusili jsme si havajské tance. Další zastávka byla u Eskymáků, kteří nás naučili krásnou básničku. Zastavili jsme se taky u Indiánů a v Mexiku.
Tvoření: Dětem se líbilo, jak bydlí indiáni, tak jsme si vyrobili vlastní typické TEEPEE. Také jsme jeli na skok do Yellowstonského parku a moc se nám líbily sopky, tak jsme si jednu takovou udělali v podobě pokusu.
Sportovní klub: Udělali jsme si rozcvičku a protahovačku celého těla, přivítali jsme slunce s jógou. A jeden den nechyběl ani indiánský běh s překážkovou dráhou.
Muzicírování: Indiáni nás naučili dvě nové písničky. Poslouchali jsme relaxační hudbu a pouštěli jsme si americkou hymnu.

Tento týden jme si vyprávěli o Americe. Její krásné přírodě, typickém jídle a nejznámějších městech. Ukázali jsme si New York a sochu Svobody. Oblíbili jsme si Brodway, protože odtud pocházejí naše nejoblíbenější pohádky, které děti hádaly podle ukázek. Zasnili jsme se a každý si představil, v čem by chtěl být hvězdou. Ukázali jsme si Chodník slávy a svůj jsme si vytvořili v šatně včetně velkého barevného nápisu kresleného suchým pastelem.

Nechybělo ani zpívání anglických písniček a poslouchání country.

Tento týden jsme si zacestovali do Ameriky ‘’Travel to America’’, objevovali jsme spolu ‘’The United States of America’’, víme, že Washington is the Capital of America, a že v Americe mají: the Statue of Liberty is in New York, a very big city called also The Big Apple. Víme,že v Americe mají Hollywood kde se točí filmy: movies a kde mají chodník slávy: The Hollywood Walk of Fame, děti si vyrobily hvězdy a máme také SofiaSchool Walk of Fame ! A také jsme si ukázali, že Američané rádi: hotdog, burgers, French fries, donuts, pancakes.

Začali jsme se učit novou písničku: The Happy Song.

Rytmika, tanečky, dramaťák: Tento týden jsme se na chvíli stali americkými Indiány. Zatančili jsme si pravý indiánský totemový tanec a naučili se indiánskou básničku s doprovodem na vyrobené bubínky.

Tvoření: Vytvořili jsme si krásné indiánské čelenky s pírky a moc nás bavilo vyrábění zdobených ind. bubínků.

Sportovní klub: Abychom si mohli finálně velmi užít „lov na bizona“ museli jsme zvládnout náročnou loveckou přípravu – plížení, skákání, házení na cíl, chůzi po !provazovém“ mostě.

Muzicírování: Společně jsme si zazpívali písničku One little, two little …indians a doprovázeli se na dřívka a ohřáli jsme se také u pravého indiánského ohně:)