Hrajeme si na… pravěk! 14.-18.8.2017 Ú

18. 8. 2017 | Kronika - Jirny

Tento týden se děti ocitly v dávných dobách, mezi pralidmi a dinosaury, tedy v pravěku. Děti se dozvěděly, jak pračlověk žil, co a jak lovil a také, co si mohl vyrobit. Děti vyráběly z keramické hlíny šperky – holky náhrdelník a kluci „zub“, který si též pověsili na krk. V průběhu celého týdne jsme hodně tvořili – vyrobili jsme si malého mamuta z papíru, zahráli si na archeology a slepili si vlastní vázu. Na obrázcích jsme si ukázali různé druhy dinosaurů, jejich jména a také jsme porovnávali, jak mohli být velcí. Povídali jsme si i o dinosaurech, kteří obývali moře. Poté bylo úkolem dětí ve skupinové práci namalovat velkého dinosaura, kterého mají nejradši. V závěru týdne nechyběl oblíbený skákací hrad!