Planeta Země 1.-5.6.2020 J

5. 6. 2020 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme se vypravili na vzrušující dobrodružství za tajemstvím vzniku naší planety. Společně jsme zjistili, jak vznikla, jakými dramatickými změnami si prošla a jak vznikal a zanikal život na jejím povrchu. Také jsme si vysvětlili, proč je třeba planetu chránit. Co pro to můžeme udělat i my.

Naše planeta je obdivuhodná, ať už ji pozorujeme tady od nás nebo z vesmíru. A tak jsme se se Sovičkami vydali spolu s raketou Crew Dragon na ISS – vesmírnou stanici. Naučili jsme se tak spoustu slovíček, povídali jsme si a srovnávali, jaké to je žít tady a jaké na vesmírné stanici. Později jsme si prostřednictvím her zopakovali i slovíčka, která dávno známe – co vše můžeme na naší planetě vidět, objevovat…

Planeta Země. Čím je vyjímečná, typická, proč na ní můžeme žít, Jak i my, jako malé děti, ji můžeme pomáhat chránit. O tom všem jsme si povídali, ukazovali si videa a fotografie na interaktivní tabuli. Pomohl nám i kamarád Paxi.
Celý týden jsme zakončili názornými video ukázkami o třídění papíru, plastů a skla a zahráli jsme si hru na „Správné třídiče“ konkrétních odpadků.

Tento týden jsme si povídali o naší planetě a přitom se naučili slovíčka: the Earth, Planet Earth, our planet, the Earth is our home, humans. Taky jsme si ukázali jak lidi můžou škodit planetě a jak se tomu dá zabránit, a jak jí můžeme ochránit: love the Earth, save the Earth, recycling and sorting the waste: yellow container for plastic, blue container for paper, green container for glass, brown container for the bio waste, black container for the mixed waste.
Taky jsme se začali učit písničku ‘’the Earth Song’’.

Veverky
Tento týden nám začal oslavou Dne dětí, kdy jsme sportovali, soutěžili, užili si spoustu legrace a odnesli si domů i dárečky s diplomem. V dalších dnech jsme se pak věnovali naší planetě Zemi. Už víme, že je to náš jeden velký společný domov, o který se musíme starat a který musíme chránit. Také víme, že je naše planeta kulatá, točí se a obíhá kolem Slunce a my z ní přesto nespadneme díky gravitaci.

Výtvarný kroužek
V tomto týdnu jsme si povídali o planetě Zemi. Ukázali jsme si jak naše planeta vypadá z vesmíru, nejvíce děti zaujal pohled na polární záři a pohled na planetu v noci. Proto jsme si pomocí balónku a temper vyrobili obrázek planety a vesmírné rakety.

Sportovní kroužek
Dramaticko pohybové hry – tancování. Ostatní pohybové hry měly klidový až relaxační ráz. Žádné prudké švihové pohyby, aby se děti se odreagovaly a naučily něco nového. Konec týdne jsme zakončili opičí dráhou.

Kroužek muzicírování
Společně s piánem jsme si zazpívali písničky na letní besídku a také jsme zpívali lidové písničky dle přání.

Kroužek dramatiky a rytmiky
Jelikož je naše planeta součástí sluneční soustavy, nesměla hra na sluneční soustavu chybět. Děti moc bavilo obíhat jako planetky stále zářící slunce.